طناب دار در انتظار گرگ پیر ، جزئیات ماجرای دست درازی به یک کودک و قتل او

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دیوان عالی کشور رای صادر شده از سوی قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی را درباره عامل اغفال و قتل کودک 11 ساله مشهدی که به گرگ پیر معروف شده است، تایید کرد و او پس از مجازات های معین شده، در نهایت اعدام می گردد.

طناب دار در انتظار گرگ پیر ، جزئیات ماجرای دست درازی به یک کودک و قتل او

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، 13 بهمن سال 97 بود که زمزمه های گم شدن کودک 11 ساله ای به نام مرتضی در محله زیرکن مشهد پیچید. پدر هراسان این کودک با نگرانی به هر سو سر می زد و از هرکسی درباره فرزندش می پرسید ولی همه اهالی او را تا ظهر دوازدهم بهمن دیده بودند که به همراه دوستانش مشغول بازی بود.

آرام آرام وحشت سراپای پدر مرتضی را فرا گرفت او نمی خواست بد به دل راه دهد اما ترس از وقوع یک حادثه تلخ وجودش را می لرزاند جست وجوها بی نتیجه بود و مرد خسته و درمانده دست به دامان قانون شد و از پلیس برای پیدا کردن پسر گم شده اش یاری خواست. طولی نکشید که کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی وارد عمل شدند و به تحقیق میدانی پرداختند. کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات پلیسی سراغ دوستان مرتضی رفتند اما آن ها مدعی بودند که بعد از بازی بچگانه از یکدیگر جدا شده اند و دیگر خبری از دوست 11 ساله خودشان ندارند.

با وجود این کارآگاهان تنها سرنخ این پرونده را در میان بچه ها محله جست وجو می کردند تا این که ناگهان یکی از دوستان مرتضی نام رمضان (پیرمرد سلاخ) را بر زبان جاری کرد و گفت: قرار بود مرتضی بعد از بازی، یک قلاده سگ را برای باغ پیرمرد سلاخ ببرد!

این جمله شاخه عملیات را به سوی باغ پیرمرد 60 ساله کشاند و آنالیز های میدانی غیرمحسوس درباره سوابق اجتماعی او متمرکز شد. تحقیقات نشان می داد که پیرمرد چند روز قبل چشمانش را عمل نموده است و از سابقه اجتماعی خوبی برخوردار نیست. در همین حال تعیین شد که گوشی تلفن همراه مرتضی (کودک گم شده) دست یکی از دوستان همبازی او دیده شده است. بنابراین کارآگاهان سراغ کودک مذکور رفتند و با زبانی بچگانه از وی درباره گوشی تلفن همراه مرتضی پرسیدند. این کودک نیز نام پیرمرد سلاخ را بر زبان راند و مدعی شد که رمضان مرا چند بار به باغش برده و آخرین بار گوشی تلفن را به من داده و تاکید نموده است که سیم کارت روی آن نگذارم و فقط با گوشی بازی کنم!

در حالی که همه سرنخ ها به پیرمرد و باغ مخوف او می رسید احتمال وقوع جنایت با انگیزه اغفال کودک 11 ساله قوت گرفت و بدین ترتیب کارآگاهان پیرمرد 60 ساله سلاخ را دستگیر کردند و مورد بازپرسی قرار دادند.

متهم که سعی می کرد خود را بی خبر از ماجرای گم شدن کودک 11 ساله نشان دهد گفت: به بچه های محله زیرکن در انتهای خیابان مهر مادر منطقه خواجه ربیع مشهد گفته بودم هرکس سگی را برای محافظت از باغم بیاورد مبلغ 50 هزار تومان می خرم. آن روز هم مرتضی یک قلاده سگ برایم آورد ولی آن سگ ماده و گر بود که به درد نمی خورد با وجود این مبلغ 10 هزار تومان به او دادم و رفت و دیگر خبری از او ندارم!

این جملات ساختگی که توام با استرس بیان می شد برای کارآگاهان و قاضی ویژه قتل عمد باورپذیر نبود به همین دلیل رمضان مورد بازپرسی های فنی و تخصصی نهاده شد تا این که دیگر نتوانست حقیقت ماجرا را پنهان کند و به ناچار راز قتل کودک بی گناه را فاش کرد.

او گفت: مرتضی را به بهانه دادن پول به باغ کشاندم و قصد آزار او را داشتم که مقاومت کرد و فریاد زد ماجرا را برای پدرش بازگو می نماید! من هم که عصبانی شده بودم او را با دست به داخل استخر کوچک خالی از آب هل دادم که سرش به حاشیه استخر خورد و بیهوش شد. در این هنگام کمربند را از کمرش باز کردم و دور گلویش پیچیدم وقتی دیدم دیگر نفس نمی کشد جسد او را درون خودرو گذاشتم و به سمت روستای رباط خاکستری حرکت کردم. سپس به سوی جاده فرعی رفتم و پیکر بی جان او را داخل گودالی در کوهپایه دفن کردم.

متهم این پرونده جنایی بیست و دوم بهمن سال 97 در حضور قاضی ویژه قتل عمد، محل دفن جسد را نشان داد و بدین ترتیب با بازسازی صحنه قتل در باغ مخوف پیرمرد، این پرونده جنایی به شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد با توجه به اهمیت موضوع و جنجالی که این جنایت هولناک در شهر ایجاد نموده بود، محاکمه بیست و چهارم اردیبهشت سال 98 به صورت علنی و با برگزار گردید.

در جلسه دادگاه متهم برای فرار از مجازات به هر ترفندی دست آویخت تا شاید راه گریزی بیابد اما او توسط قضات باتجربه ای محاکمه می شد که به راحتی و با استدلال های دقیق قانونی او را در بن بست مخمصه های خود ساخته اش قرار می دادند.

در نهایت، عامل این جنایت وحشتناک جرم خود را پذیرفت و قضات دادگاه پس از مشورت های قضایی او را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس، به دلیل آدم ربایی به تحمل 15 سال زندان و از جنبه اعمال منافی عفت به تحمل 100 ضربه شلاق (حد) محکوم کردند اما این رای مورد اعتراض متهم و وکیل مدافع وی نهاده شد و پرونده برای آنالیز دقیق به دیوان عالی کشور ارجاع شد.

بنابراین گزارش، اما قضات شعبه 29 دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه دقیق اوراق پرونده رای صادرشده از سوی قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی را کاملا منطبق بر موازین شرعی و قانونی دانستند و احکام مذکور را به طور کامل تایید کردند. بدین ترتیب این پرونده برای طی مراحل قانونی و اجرای احکام صادرشده از سوی دادگاه به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد و مجرم پای چوبه دار نهاده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 729

به "طناب دار در انتظار گرگ پیر ، جزئیات ماجرای دست درازی به یک کودک و قتل او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طناب دار در انتظار گرگ پیر ، جزئیات ماجرای دست درازی به یک کودک و قتل او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید