صدرنشین ایران به فکر صدرنشینی در آسیا، تراکتور به جام برمی شود

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به گزارش خبرنگاران، دور برگشت از رقابتهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فردا سه شنبه با برگزاری 8 دیدار در شرق و غرب آسیا شروع می گردد و تیم های نفت تهران و تراکتورسازی تبریز که در رده های سوم گروه خود قرار دارند، تنها باید برابر میزبانان عربستانی خود پیروز شوند تا شانس شان را برای رسیدن به مرحله دوم این جام افزایش دهند.

صدرنشین ایران به فکر صدرنشینی در آسیا، تراکتور به جام برمی شود

در این روز و در شرق آسیا هم بوریرام شگفتی ساز و صدرنشین گروه F، میزبان گامبا اوزاکا است که فزونی تیم تایلندی در این بازی زمینه ساز حذف تیم ژاپنی می شود. سئونگنام کره جنوبی و گوانجو چین هم برای رسیدن به رده دوم این گروه به میدان می روند. البته سئونگنام در صورت برد میهمان چینی و از دست دادن امتیاز توسط بوریرام، صدرنشین این گروه می شود.

در گروه H، گوانجو اورگرانده چین قهرمان دو فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا در خانه کاشیما آنتلرز ژاپن به میدان می رود که در صورت پیروزی در این بازی صعود خود به مرحله بعدی این رقابتها را قطعی می نماید. تیم وسترن سیدنی واندررز استرالیا قهرمان فصل پیش این جام هم درحالی میزبان اف سی سئول کره جنوبی است که تیم برنده این بازی به رده دوم رسیده و شانس خود را برای صعود به مرحله بعدی افزایش خواهد داد.

صدرنشین لیگ به فکر صدرنشینی آسیا

پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان باعث شد تیم نفت تهران با حفظ صدرنشینی در لیگ برتر به عربستان سفر نموده تا برابر الشباب صف آرایی کند. تیم نفت که در دو بازی نخست خود در این جام یک امتیاز گرفت، در 4 دقیقه سرانجامی دیدار با الشباب که در آخرین روزهای سال 93 برگزار گردید، شکست یک بر صفر با با فزونی 2 بر یک عوض کرد تا به صعود از این گروه امیدوارتر شود.

شاگردان منصوریان که از نظر امتیاز، زده و خورده با پاختاکور برابر هستند، درحالی به عربستان سفر می نمایند که در صورت دریافت امتیاز از الشباب و ناکام شدن تیم ازبکستانی در امارات، در سرانجام هفته چهارم این رقابتها در رده دوم گروه B صعود می نمایند. هرچند بردن الشباب و از دست دادن امتیاز توسط العین، این تیم را صدرنشین می نماید اما آنها اگر در عربستان شکست بخورند، شانس به قعرجدول این گروه سقوط نمایند.

رقابت با ضعیف ترین تیم عربستانی دور رفت که نفراتی از جمله رافائل برزیلی، محمد اول و جان آنتوی از غنا و طارق ختاب از اردن را در کنار نفرات ملی پوشی از جمله ولید عبدالله، عمر الغمدی، نایف حزازی و احمد عطیف را در اختیار دارد، کار سختی برای نفت تهران است زیرا این تیم عربستانی می خواهد با انتقام شکست دور رفت، به گردونه مسابقات باز شود..

رقابت سرنوشت ساز با صدرنشین

هرچند 5 پیروزی متوالی در لیگ برتر، تراکتورسازی را به در آستانه صدرنشینی لیگ برتر قرار داده اما شکست آنها در آخرین بازی سال 94 برابر الاهلی در عربستان، این تیم را به رده سوم فرستاد. این تیم تبریزی که در دور رفت این جام تنها یک پیروزی و یک شکست بدست آورد، برای اینکه شانس صعود به مرحله بعدی را به راحتی از دست ندهد، نباید در خانه امتیازی به حریف قدرتمند خود بدهد.

تراکتورسازی در صورت جبران باخت برابر الاهلی در تبریز و دریافت 3 امتیاز حساس این بازی، می توانند برای صعود به دو بازی آینده امیدوار باشد اما از دست دادن حتی یک امتیاز، کار این تیم را در دو بازی آینده سخت تر می نماید. این تیم که 3 امتیاز بازی رفت را با اشتباه دروازه بان خود به حریف واگذار کرد، نباید در این بازی مسائل دیدار رفت را تکرار کند تا روزهای بهتری را برای خود در آسیا رقم بزند.

البته نباید فراموش کرد، الاهلی صدرنشین گروه D با تکیه بر نفراتی از جمله برونو سزار و اوسوالدوی برزیلی، محمد عبدالشافی از مصر و عمر السوما سوری و نفرات ملی پوش عربستانی اش، به فکر دریافت امتیاز از تبریز است تا خیال خود را برای صعود به مرحله بعدی این جام راحت تر کند.

برنامه کامل دیدارهای هفته چهارم و هفته نخست از دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به توضیح زیر است:

سه شنبه - 18 فروردین ماه

گروه B:

* العین امارات - پاختاکور ازبکستان

* الشباب عربستان - نفت ایران

جدول رده بندی گروه B:

1- العین امارات 5 امتیاز، 2- پاختاکور ازبکستان 4 امتیاز، 3- نفت ایران 4 امتیاز و 4- الشباب عربستان 2 امتیاز

گروه D:

* الاهلی عربستان - تراکتورسازی ایران

* نسف قارشی ازبکستان - الاهلی امارات

جدول رده بندی گروه D:

1- الاهلی عربستان 7 امتیاز، 2- نسف قارشی 4 امتیاز، 3- تراکتورسازی ایران 4 امتیاز و 4- الاهلی امارات 2 امتیاز

گروه F:

* سئونگنام اف سی کره جنوبی - گوانجو چین

* بوریرام یونایتد تایلند - گامبا اوزاکا ژاپن

جدول رده بندی گروه F:

1- بوریرام یونایتد تایلند 7 امتیاز، 2- سئونگنام اف سی کره جنوبی 6 امتیاز، 3- گوانجو چین 3 امتیاز و 4- گامبا اوزاکا ژاپن یک امتیاز

گروه H:

* وسترن سیدنی واندررز استرالیا - اف سی سئول کره جنوبی

* کاشیما آنتلرز ژاپن - گوانجو اورگرانده چین

جدول رده بندی گروه H:

1- گوانجو اورگرانده چین 9 امتیاز، 2- وسترن سیدنی واندررز استرالیا 4 امتیاز (تفاضل گل 1+)، 3- اف سی سئول کره جنوبی 4 امتیاز (تفاضل گل صفر) و 4- کاشیما آنتلرز ژاپن بدون امتیاز

چهارشنبه - 19 فروردین ماه

گروه A:

* پرسپولیس ایران - النصر عربستان

* لخویا قطر - بنیادکار ازبکستان

جدول رده بندی گروه A:

1- پرسپولیس ایران 6 امتیاز، 2- النصر عربستان 5 امتیاز، 3- لخویا قطر 4 امتیاز و 4- بنیادکار ازبکستان یک امتیاز

گروه C:

* الهلال عربستان - فولاد ایران

* لوکو موتیو ازبکستان - السد قطر

جدول رده بندی گروه B:

1- السد قطر 7 امتیاز، 2- الهلال عربستان 4 امتیاز، 3- فولاد ایران 3 امتیاز و 4- لوکوموتیو ازبکستان یک امتیاز

گروه E:

* شاندونگ چین - کاشیوا ریسول ژاپن

* بین دونگ ویتنام - جئونبوک هیوندای کره جنوبی

جدول رده بندی گروه E:

1- جئونبوک هیوندای کره جنوبی 7 امتیاز، 2- کاشیوا ریسول ژاپن 7 امتیاز، 3- شاندونگ چین 3 امتیاز و 4- بین دونگ ویتنام بدون امتیاز

گروه G:

* اوراوارد دیاموندز ژاپن - بجینگ گوآن چین

* سووون بلووینگز کره جنوبی - بریزبین رور استرالیا

جدول رده بندی گروه G:

1- بجینگ گوآن چین 9 امتیاز، 2- سووون بلووینگز کره جنوبی 4 امتیاز، 3- بریزبین رور استرالیا 4 امتیاز و 4- اوراواردز دیاموندز ژاپن بدون امتیاز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 137

به "صدرنشین ایران به فکر صدرنشینی در آسیا، تراکتور به جام برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدرنشین ایران به فکر صدرنشینی در آسیا، تراکتور به جام برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید