ساعت ادارات کدام استان ها تغییر کرد؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دولت در راستای مدیریت مصرف برق در کشور، طرحی را تصویب نموده و در این چارچوب، اختیار تغییر ساعات اداری را به استانداران، سپرده است. در این بین تا به امروز 12 استان این طرح را اجرایی نموده اند.

ساعت ادارات کدام استان ها تغییر کرد؟

تغییر ساعت به شکلی است که ادارات قبل از ساعت 13:30 تعطیل شوند تا در دوره اوج مصرف که از ساعت 13یا 14 شروع می گردد، ادارات تعطیل شده باشند. تا به امروز این طرح در استان های فارس، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمانشاه و گلستان بدینگونه اجرایی شده که ادارات این استان ها باید از 16 خرداد ساعت کاری خود را 6:30 صبح شروع و تا 1:30 به سرانجام برسانند.

بعلاوه این طرح در استان های خوزستان، اهواز و لرستان اینگونه اجرایی شده است که ادارات این استان ها از 16 خرداد ماه از ساعت 7:30 صبح شروع به کار می نمایند و ملزم به سرانجام کار در ساعت 13:30 هستند.

بعلاوه ساعت کار ادارات در استان های قم و قزوین از 7 تا 13:30 تغییر یافت. علاوه بر این استان کرمان ملزم شد تا ساعات کار ادارات 6:15 شروع و تا ساعت 13 سرانجام یابد. لازم به ذکر است که این طرح در استان هرمزگان از اول اردیبهشت ماه شروع شده و ساعات کار ادارات این استان از 6:30 تا 13:30 تغییر یافته است.

آرش کردی، مدیرعامل توانیر در این رابطه گفت: این طرح سبب تناسب بخشی به شرایط ترافیک هم خواهد شد که مصوبات اولیه آن در 10 استان دیگر نیز تهیه شده است و احتمالا در روزهای آینده، تعداد استان هایی که باید تغییر ساعات بخش اداری را داشته باشند، به 20 استان می رسد.

وی اضافه کرد: سختگیرانه ترین بخش مصوبه دولت برای مدیریت مصرف، مربوط به ادارات دولتی است؛ به طوری که این دستگاه ها، باید حتما در ساعات اداری 30 درصد و غیر اداری 60 درصد نسبت به پارسال کاهش مصرف را داشته باشند. وی بعلاوه گفت که تمام ادارات دولتی در تهران مجهز به کنتورهای هوشمند کنترل از راه دور شده اند که باعث رؤیت پذیر شدن مصرف برق این این ادارات می گردد و به این ترتیب و مصرف آن ها از راه دور در مرکز کنترل برق تهران بزرگ رصد می گردد. اطلاعات این ادارات هر 5 ثانیه یک بار به مرکز کنترل ارسال و در صورت احتیاج برق آنها از راه دور قطع می گردد.

بر اساس اعلام مسئولان، تغییر ساعات کاری ادارات، باعث کاهش 1200 مگاواتی مصرف برق در ساعت های اوج بار(12تا18) خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1788

به "ساعت ادارات کدام استان ها تغییر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت ادارات کدام استان ها تغییر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید