راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس از تصویب و پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی حرفه ای برای سال تحصیلی جدید آموزشی 1400- 99 در این واحد دانشگاهی خبر داد.

راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس

احمد مهرابیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران در گنبد کاووس از تصویب و پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی حرفه ای حقوق- حقوق ثبتی مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی حرفه ای صنایع دستی- فرش دستباف کاردانی ناپیوسته برای سال تحصیلی جدید آموزشی از نیمسال نخست 99 در این واحد دانشگاهی خبر داد.

وی با توجه به رشته های موجود در این واحد دانشگاهی از پذیرش رشته های جدید کارشناسی حرفه ای حقوق-حقوق ثبتی و کاردانی حرفه ای صنایع دستی-فرش دستباف با توجه به نیاز منطقه اضافه نمود : با تلاش ها و خدمات رضایت بخش و باکیفیت این واحد دانشگاهی به مردم استان گلستان و شهرستان گنبد کاووس پاسخگویی به نیاز علاقه مندان و تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز همواره از اولویت های این واحد دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس با بیان اینکه تمام رشته های آموزشی بر مبنای نیاز جوانان شهرستان مصوب و راه اندازی شده است، بیان نمود: تلاش بر این است تا با فراهم کردن شرایط لازم بتوانیم نیروی متخصص و با مهارت کافی را به جامعه تحویل دهیم.

مهرابیان با توجه به رشته جدید فرش دستباف و اینکه مردم شهرستان گنبد کاووس از دیرباز با بافت فرش دستباف مخصوص فرش ترکمن عجین شده اند، اظهار کرد: فرش دستباف به خصوص فرش ترکمن از پیشینه ای بلند برخوردار است و خانه های این دیار با دار قالی بیگانه نیستند. با توجه به این مهم و پیشینه فرش دستباف در گنبدکاووس، دانشگاه آزاد اسلامی توانست مجوز پذیرش دانشجو در این رشته را در سال جدید تحصیلی 99 کسب کند.

وی با توجه به اینکه نگاه به فرش باید با نیازها و سلایق روز جهان همخوانی داشته باشد، اضافه نمود: بدیهی است نگاه علمی به فرش از نظر مواد اولیه، شیوه های رنگرزی نقشه و طرح با علم روز می تواند اثرات مطلوبی در آینده برای فرش شهرستان، استان و کشور رقم بزند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه گنبد کاووس در زمینه فرش دستباف ترکمن شهرتی جهانی دارد، بیان نمود: نیاز است تا برای بقا، حفظ و نگهداری این هنر اصیل بومی و ملی نگاه کارشناسی را تغییر داد و با راه اندازی رشته کارشناسی فرش در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس می توان زمینه را برای جذب و تربیت نیروهای متخصص و آشنا به مبانی نظری و عملی تسهیل کرد.

مهرابیان ادامه داد: حضور استادان و اعضای هیئت علمی مجرب و با صلاحیت علمی، فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی مناسب موجب شده تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس به عنوان یکی از اولویت نخست برای ادامه تحصیل جوانان باشد.

وی اضافه نمود: با توجه به پذیرش بدون آزمون رشته های این واحد دانشگاهی اکنون بیش از 90 درصد از رشته های کاردانی و کار شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس بدون آزمون است و فقط در معدودی از رشته ها مانند رشته های پرستاری آزمون صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس ادامه داد: داوطلبان رشته های بدون آزمون می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org رشته های مورد علاقه خود را در هر گروه آزمایشی انتخاب کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته های تحصیلی و ظرفیت های علمی ـ تحقیقاتی و امکانات رفاهی واحد گنبد کاووس به سایت این دانشگاه به نشانی www.gonbadiau.ac.ir مراجعه یا از طریق شماره تلفن های 09114108948 و 5-33389102-017 با مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه تماس بگیرند.

4117/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1028

به "راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید