راه اندازی شورای عالی صنعت نساجی یک ضرورت است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور پروژه های زیر بنایی آب و خاک گفت: راه اندازی شورای عالی صنعت نساجی ایران توسط تمامی نهاد های حاکمیتی، دولتی، و قانون گذاری یک ضرورت است.

راه اندازی شورای عالی صنعت نساجی یک ضرورت است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عباس کشاورز در مراسم رونمایی از تمبر دومین همایش ملی روز جهانی پنبه با بیان این مطلب اضافه نمود: پیوند بخش صنعت و کشاورزی در قالب زنجیره ارزش اضافه نموده این صنعت از پنبه تا پوشاک بسیار حایز اهمیت است و می تواند کشور را در فراوری پنبه به خودکفایی برساند.

وی با اشاره به برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای تکمیل زنجیره ارزش از پنبه تا پوشاک صنعت نساجی گفت: شرکت های هلدینگ بسیار خوبی برای پنبه ایجاد شده و این زنجیره با مشارکت تعاونی پنبه کاران کشور، بخش های مختلف زنجیره صنعت نساجی در حال تکمیل است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: زیربنای ایجاد زنجیره از پنبه تا پوشاک در صنعت وجود دارد و تنها باید صنایعی که تا به امروز از الیاف مصنوعی استفاده می کردند رویه خود را به استفاده از پنبه تغییر دهندو رویکرد کلان و جامعی نسبت به این زنجیره به صورت ملی و متمرکز شکل گیرد.

وی گفت: در حال حاضر حدود 70 درصد احتیاج کشور در حوزه کشت پنبه را برآورده می کنیم در حالی که این عدد در سال های گذشته 50 درصد بوده است.

کشاورز ادامه داد: با برنامه ریزی ها و حمایت های صورت گرفته امیدواریم به زودی در زمینه فراوری پنبه به خودکفایی برسیم.

کشاورز ضمن تشکر از بخش صنعت به خاطر حمایت از بخش کشاورزی گفت: سال جاری چهارمین سالی است که دغدغه ای برای خرید پنبه در کشور نداریم و بخش صنعت و این هلدینگ هایی که پنبه را مصرف می نمایند کاملا آماده هستند ویاری های خوبی می نمایند و بعضا دست کشاورزان را هم می گیرند از این بابت هم جا دارد که از حمایت صنعت و پیوند آن با کشاورزی تشکر کنم که علاوه بر تامین سایر مایحیتاج مورد احتیاج کشاورز در تامین کمباین و برخی ازتجهیزات به کشاورزان یاری می نمایند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نه تنها موافق تشکیل شورای عالی نساجی هستیم بیان کرد: در کلیه محصولات اگر نقش فراوری محصولات کشاورزی را با بخش های پس از فراوری پیوند بزنیم هم منافع کشاورزان را برآورده کردیم و همه صنایع منتفع خواهند شد.

در ادامه دومین همایش ملی روزجهانی پنبه که به همت تعیین های اقتصاد مقاومتی منطقه ترشیز کهن؛ گروه سرمایه گذاری دماوند و کارخانجات نساجی کاشمر برگزار گردیده بود از نمایشگاه عکس و تمبر یادبود با حضور قائم مقام و معاونین مدیران وزارت جهاد و فعالان بخش خصوصی و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در صنعت نساجی رونمایی شد.

همچنین این همایش با حمایت وزرات جهاد، وزارت صمت، مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های مرتبط، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان ها و نهاد های مرتبط با موضوع برگزار گردید.

مسابقه عکاسی با عنوان پنبه طلای سفید در دو سطح دوربین عکاسی و موبایل برگزار گردید که 450 عکس به مسابقه ارسال شد و در نهایت با آنالیز داوران 26 عکس انتخاب و جوایزی به عکاسان برتر اهدا شد.

نمایشگاه عکس و پنبه در تاریخ نهم خرداد ماه شروع و تا یازدهم خرداد در وزارت جهاد برای بازدید دست اندرکاران این صنعت دایر می باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1362

به "راه اندازی شورای عالی صنعت نساجی یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی شورای عالی صنعت نساجی یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید