رابطه وزن آهن آلات و قیمت واقعی محصولات فولادی!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، جدول وزن آهن آلات نقش مهمی در قیمت محصولات فولادی ایفا می نماید؛ برای محاسبه وزن محصولاتی مانند میلگرد، تیرآهن، پروفیل، نبشی، ناودانی و... تا خاتمه مقاله همراه ما باشید.

رابطه وزن آهن آلات و قیمت واقعی محصولات فولادی!

کسب اطلاعات در رابطه با آهن و مشتقات آن مانند پروفیل، میلگرد و یا نبشی، وابسته به شناخت و آنالیز تمام داده های موجود در این زمینه است. ابعاد و وزن آهن بیانگر تعیینات فیزیکی این محصول است که برای نمونه های استاندارد می توان این اعداد را به تفکیک در جدول وزن آهن آلات مشاهده کرد.

علاوه بر اینکه وزن مقاطع، نمایانگر استاندارد و تعیینات فیزیکی محصول است، برای به دست آوردن قیمت آهن، احتیاج به وزن آن ها خواهید داشت. از آنجایی که محصولاتی همانند میلگرد، تیرآهن، نبشی و... در بازار به صورت کیلویی به فروش می رسد، در نتیجه اطلاع از وزن محصول امری واجب برای آگاهی از قیمت آن محسوب می گردد.

طبق نظر کارشناسان گرفت:

محاسبه وزن آهن از اهمیت بسیار بالایی برای مهندسان برخوردار است؛ از طرفی شما تنها با به دست آوردن وزن آهن قادر به اطلاع از قیمت آن هستید و از طرفی دیگر جدول وزن آهن آلات یاری شایانی به انتخاب بهتر و متناسب با کاربرد محصول به شما می نماید. بعلاوه باعث می گردد تا از وزن استاندارد آهن آلات اطمینان خاطر داشته باشید که برای محاسبه آن از راه های مختلفی همانند جدول، محاسبه گر آنلاین و... می توان استفاده کرد.

به طور کلی برای به دست آوردن وزن تقریبی فلزاتی هم چون آهن، باید دو پارامتر مساحت و چگالی مربوط به محصول مورد نظر در اختیار داشته باشیم. با به دست آوردن مساحت و قرار دادن در فرمول یاد شده می توان به راحتی وزن نهایی را به دست آورد. چگالی فلزات در هر فرمولی یک عدد ثابت است. در ادامه چگالی چند فلز را بیان می کنیم که اعدادی تعیین و بر اساس استانداردهای مشخص شده جهانی هستند. این اعداد برای آهن 7.86، برای آلومینیوم برابر 2.7 و برای استیل 7.84، هستند.

با توجه به گوناگونی مشتقات آهن و مواد مورد استفاده در آن و هم چنین برند سازنده، ضروری است تا چگالی این ماده را در فرمول محاسبه وزن آهن، 8 در نظر بگیرییم. رند کردن این عدد بیشتر در محاسبات مربوط به تولیدات داخلی، مورد استفاده قرار می گیرد که تا حدودی با استانداردهای جهانی متفاوت هستند.

به دست آوردن وزن آهن و مشتقات آن سه راه کاربردی دارد. جدول وزن و استفاده از فرمول، دو راه بیشتر شناخته شده در این زمینه هستند، اما به تازگی وب سایت گرفت با ارائه محاسبه گر آنلاین توانسته این مسیر را برای کاربران بسیار آسان تر کند.

محاسبه گر آنلاین یاد شده به گونه ایی طراحی شده است تا قابلیت استفاده برای انواع محصولات مانند میلگرد، نبشی و یا پروفیل را داشته باشد. کاربرد گسترده این ابزار می تواند آن را به یکی از برترین روش های محاسبه وزن، تبدیل کند که در کنار همه جانبه بودن، سرعت انجام این کار را نیز بالا می برد. با استفاده از محاسبه گر آنلاین گرفت، تنها با جایگذاری چندین عدد، به راحتی می توانید از وزن محصول به صورت دقیق و در سریع ترین زمان آگاه شوید.

در روش استفاده از فرمول باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن داده های صحیح در آن می تواند به طور مستقیم در نتیجه نهایی موثر باشد. روش دیگری که در این زمینه استفاده می گردد، بهره بردن از جدول ها است که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. اما لازم به ذکر بوده که استفاده از فرمول، احتیاج به دقت بالایی دارد؛ از سویی دیگر این روش احتیاجمند صرف زمان زیادی است که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشد!

جدول وزن آهن آلات روشی سریع برای انجام محاسبات !

استفاده از این جدول یکی روش های مرسوم در این زمینه است که با توجه به استانداردهای تعریف شده جهانی، دسته بندی و ارائه می گردد. برای هر یک از مشتقات آهن با توجه به تعیینات فیزیکی آن، جدول وزنی متفاوتی وجود دارد. پارامترهای فیزیکی مانند طول، عرض و ضخامت، در این جدول متغیر هستند، اما چگالی برای هر دسته بندی یکسان است و تغییر نمی نماید.

از این روش می توان برای محاسبه وزن پروفیل و قوطی، میلگرد، تیرآهن و یا ناودانی استفاده کرد و به راحتی به تقریبی از قیمت میلگرد، تیرآهن و… دست یابید. داده های مربوط به هر یک از این محصولات در یک جدول متفاوت، دسته بندی می گردد. حفظ ترتیب و همه جانبه بودن این ابزار، باعث شده تا سرعت انجام محاسبات با استفاده از آن بالا باشد.

همان طور که اشاره کردیم، محاسبه وزن آهن و مشتقات آن از چند روش مختلف انجام می گردد. کارایی و درصد اطمینان در همه این روش ها تقریبا با هم برابر است اما استفاده از محاسبه گر آنلاین وب سایت گرفت می تواند سرعت و دقت بیشتری را در به دست آوردن وزن آهن ، به کاربر ارائه دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1402 بروزرسانی: 1 خرداد 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1946

به "رابطه وزن آهن آلات و قیمت واقعی محصولات فولادی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه وزن آهن آلات و قیمت واقعی محصولات فولادی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید