دولت چین دانشمند اصلاح کننده نژاد انسان را به شدت محکوم کرد ، سرنوشتی تیره در انتظار پژوهشگر بلند پرواز (تور ارزان چین)

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دولت چین یک دانشمند را که مدتی پیش مدعی شده بود با اصلاح نژادی پیروز به حذف ویروس ایدز از بدن یک نوزاد شده است، به شدت محکوم کرد. این پژوهشگر از مدت ها پیش تحت کنترل و نظارت دقیق مقامات امنیتی قرار داشت.

دولت چین دانشمند اصلاح کننده نژاد انسان را به شدت محکوم کرد ، سرنوشتی تیره در انتظار پژوهشگر بلند پرواز (تور ارزان چین)

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تحقیقات چین نشان می دهد که اصلاح ژنتیکی نوزادان عملی غیر اخلاقی و غیرقانونی است.به گفته مقامات چین این رفتار با هدف جلب توجه عمومی و معروفیت شخصی اجرا شده وارزش و اعتبار علمی ندارد.

مقامات چینی پس از ماهها آنالیز نتایج تحقیقات اولیه در خصوص این دانشمند چینی که وی جیانگوی، نام دارد را ارائه داده اند. تا پیش از این وی در بایکوت خبری و حصر خانگی بود و اجازه مصاحبه با رسانه ها نیز از وی سلب شده بود.

تحقیقات کمیسیون بهداشت استان گوانگدونگ که از ماه نوامبر شروع شد در نهایت، نتیجه گیری کرد که اقدامات جیانکوی به طور جدی به ضرر اصول اخلاقی و یکپارچگی علمی و البته نقض مقررات مربوطه در چین منجر شده است. در بخشی از این گزارش صراحتا اعلام شده که این تحقیق در راستای معروفیت شخصی و کسب عایدی است.

در ماه نوامبر سال 2018، وی جیانکوی ادعا کرد که ژن های دو جنین به نام های لولو و نانا را دستکاری نموده تا در برابر بیماری هایی عفونی و ویروسی مثل ایدز مصون باشند.

او قبل از ارائه یافته های خود در دومین اجلاس بین المللی در خصوص ویرایش ژنوم انسانی، تحقیق خود را در یک سری از ویدیوهای یوتیوب منتشر کرد و نقض جامعه علمی را به نمایش گذاشت. با این حال آزمایشات وی هنوز در هیچ مجله علمی منتشر نشده است.

بسیاری از سازمان های مذهبی نیز نسبت به سخنان و اعمال وی واکنش نشان داده اند و معتقدند انسان ها با این نوع رفتارها به جنگ خداوند می روند و این یک کفر بزرگ است. از سوی دیگر تحقیقات مقدماتی کمیته بهداشت چین نیز ، نشان دهنده نقض اخلاقی پزشکی، اسناد جعلی و آزمایش خون بی اجازه است.

تحقیقات معتقدد نشان داد این پژوهشگر برای اجرای این پروژه در ماه ژوئن سال 2016 هشت د زوج که شامل مردان مبتلا به HIV مثبت و بیماران مبتلا به HIV منفی بودند، استخدام کرد. در این فرآیند، یک گواهی آنالیز اخلاقی جعلی درست کرد تا آنان را در پروژه ای شرکت دهد که از آن بی خبر بودند.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1882

به "دولت چین دانشمند اصلاح کننده نژاد انسان را به شدت محکوم کرد ، سرنوشتی تیره در انتظار پژوهشگر بلند پرواز (تور ارزان چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت چین دانشمند اصلاح کننده نژاد انسان را به شدت محکوم کرد ، سرنوشتی تیره در انتظار پژوهشگر بلند پرواز (تور ارزان چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید