دستگاه آشکارساز نشت گاز مونواکسید کربن در محیط های مسکونی اختراع شد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اولین دستگاه دارای تائیدیه استاندارد آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی به همت یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر پارک علم و فناوری گلستان اختراع شد.

دستگاه آشکارساز نشت گاز مونواکسید کربن در محیط های مسکونی اختراع شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، اولین دستگاه دارای تائیدیه استاندارد آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی به همت یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر پارک علم و فناوری گلستان اختراع شد.

این دستگاه (تستوگاز) یک دستگاه الکترونیکی جهت حفظ ایمنی محیط های مسکونی نسبت به نشست گاز های خطرناک است که نسبت به گاز های منواکسید کربن، گاز شهری (متان) و دیگر گاز های خانگی قابل اشتعال (همانند گاز کپسول) حساس بوده و درصورت وجود این گاز ها در محیط، توسط هشداردهنده های صوتی و نوری ساکنان را از خطر مطلع می سازد.

این دستگاه بر روی دیوار منزل مسکونی نصب شده و در صورتی که میزان گاز موجود در هوا در حد خطرناکی باشد، چراغ قرمز رنگی آغاز به چشمک زدن و هشداردهنده آغاز به بوق زدن می کند؛ در این حالت رله خروجی دستگاه نیز فعال شده و می تواند سیستم تهویه را روشن و یا شیر اصلی گاز را قطع کند.

لازم به ذکر است، تستوگاز توسط شرکت مدارپردازان ایمن صنعت، از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان و نخستین دستگاه آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی در ایران است که دارای تائیدیه استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 336

به "دستگاه آشکارساز نشت گاز مونواکسید کربن در محیط های مسکونی اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه آشکارساز نشت گاز مونواکسید کربن در محیط های مسکونی اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید