خریف صلاله بهشت عمان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، و زمانی که بادهای موسمی بر صورتت می وزند، تمام تپه ها سبز می شوند، کوه ها را مه و غبار فرا می گیرد، و در تمام طول روز باران می بارد، بدان که درست در این لحظه باید بلند شوی و تمام غم ها را پشت سرت جا بگذاری. باید جشن بگیری و شکر بگویی و بخندی و بخندانی. و این یک رویا نیست، واقعیتی است درباره عمان، درباره صلاله.

خریف صلاله بهشت عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

از اوایل ماه ژوئن تا انتها سپتامبر داستان هیجان انگیز صلاله آغاز می گردد. تمام صلاله جشن است و شادی. فستیوالی از نمایش های ویژه سنتی، فروش گاه های صنایع دستی و غذاهای عمانی که هواداران زیادی دارد. در کل این دوره، صلاله پر می گردد از ملیت های متفاوت و به دنبال آن ماجراجویی و تجربه های جدید، دقیقا رویایی که من و تو دنبال آن هستیم!

وقتی از خزان صلاله حرف می زنیم از چه حرف می زنیم؟

تصور کنید وقتی تمام عمان تا 45 درجه گرما را تجربه می نمایند، در صلاله دما از 27 درجه بیش تر نمی گردد و حسابی هم بارانی و سرسبز است. در این فصل رویایی، درحالی که باد به صورت تان می خورد و لای موهای تان می پیچد، داستان های سرزمین های دور را در گوش تان زمزمه می نماید.

خریف صلاله یا خزان صلاله اسمی است که روی این جشنواره رویایی گذاشته اند. جشنواره ای که هر ساله گردش گران بسیاری را مسحور خودنمایی ابرهایی می نماید که از سمت هند با خود برکت و سرسبزی را به طبیعت این شهر هدیه می دهند. جشنواره باران صلاله فرصت مناسبی است تا در فرهنگ و هنر مردم عمان غوطه ور شوید، عطر کندر را با بوی فراموش نشدنی اش با خود به خانه ببرید و تا آن جا که می توانید از میوه های متنوع از موز و نارگیل و پاپایا و غذاهای عمانی لذت ببرید.

در خزان صلاله چه کارهایی حتما انجام بدهیم؟

اگر آنقدر خوش بختید که رویای تان به حقیقت پیوسته و در جشنواره باران صلاله هستید، حتما به وادی دربات در شهرستان ظفار بروید و در سفری جادویی سوار بر قایق شوید، در میان رودخانه ای بزرگ با آبشارهای متعدد، کوه های مخملین سبزرنگ پیچیده شده در حریری از مه را برای همواره در خاطرتان ثبت کنید.

یکی دیگر از جاهایی که حتما باید در این فصل به آن سر بزنید، ساحل مغسیل با طبیعتی بی نظیر و موج های سخن گو است. حتما لباس اضافه همراه تان داشته باشید، چراکه موقع قدم زدن درکنار ساحل حفره های روی زمین با فواره ای از آب دریا غافل گیرتان می نمایند و کودک درون تان را برای یک آب بازی ساحلی حسابی غلغلک می دهد.

بازار یا سوق حفا همان جایی است که می توانید جواهرات طلای و نقره فامی که فقط در عمان پیدا می شوند، لباس سنتی عمانی، ظروف سفالی، صندوقچه های معروف عمانی، صنایع دستی و عطر کندر را پیدا کنید و از تماشای نمایش های سنتی عمانی نیز لذت ببرید.

با این همه گردشی که در طول روز کردید حتما حسابی گرسنه شدید. مشکاک، کبابی لذیذ از گوشت شتر همراه با برنج و نان عمانی، غذایی است که باید در صلاله حتما امتحان کنید. تقریبا بیش تر رستوران ها این غذا را دارند اما معروف ترین شان در ایتین است، که شما را مهمان منظره ای تماشایی نیز می نماید.

در صلاله درختان نارگیل، موز، پاپایا و میوه های متنوع همه جا هستند و چه چیزی بیش تر از یک آب میوه طبیعی در این آب وهوای بهشتی می چسبد؟ اگر به سفری متفاوت و رویایی فکر می کنید، زمان جشنواره صلاله را در تقویم خود ثبت کنید و خود را برای کاوش در طبیعت و فرهنگ عمان آماده کنید.

منبع: ddsafar
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 550

به "خریف صلاله بهشت عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریف صلاله بهشت عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید