تنهایی، موجب دیابت می شود

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، علاوه بر قند خون بالا، هورمون ها و استرس دیابت می تواند میزان استرس را افزایش دهد که بر روح و جسم فرد تأثیر می گذارد. استرس پایدار می تواند باعث ایجاد تغییرات هورمونی شود که بر رشد مو ها تأثیر منفی می گذارند.

تنهایی، موجب دیابت می شود

محققان به این نتیجه رسیدند که تنهایی یکی از عوامل ابتلا به دیابت نوع دوم است.

در این تحقیقات افراد بالای 50 سال ساکن بریتانیا شرکت کردند. نتایج تحقیقات نشان داد که تنهایی بدون وابستگی به سن، جنس و تعلق قومی، شرایط مالی، اعتیاد به دخانیات، فعالیت بدنی، مصرف نوشابه الکلی و وزن و فشار خون و بیماری های قلب و عروق، یکی از عوامل مهم در افزایش خطر رشد مرض قند است.

شایان ذکر است که دیابت کنترل نشده یا درمان نشده می تواند منجر به افزایش سطح قند خون در افراد شود. سطح قند خون بالا موجب آسیب در بافت ها، اندام ها و عروق خونی در بدن شود.

آسیب به عروق خونی می تواند جریان خون به پوست سر و مو ها را محدود کند و باعث شود که برخی از سلول ها به اکسیژن و مواد مغذی کافی دسترسی نداشته باشند. این کمبود می تواند منجر به بروز مسائل در چرخه رشد طبیعی فولیکول های مو شود.

علاوه بر قند خون بالا، هورمون ها و استرس دیابت می تواند میزان استرس را افزایش دهد که بر روح و جسم فرد تأثیر می گذارد. استرس پایدار می تواند باعث ایجاد تغییرات هورمونی شود که بر رشد مو ها تأثیر منفی می گذارند.

ﺗﺎ ﺳﺎل 2030 ﺑﻴﺶ از 438 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ در سراسر جهان ﺑﻪ دﻳﺎﺑﺖ ﻣﺒﺘﻼ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 930

به "تنهایی، موجب دیابت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنهایی، موجب دیابت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید