بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار ایران را بشناسید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار ایران؛ کرم های ضد لک، خود انواع بسیار متفاوتی دارند و هر کدام به روشی متفاوت جلوی ایجاد لک های تازه را گرفته و لکه های به وجود آمده را از روی پوست شما پاک نموده و پوست شما را به حالت طبیعی خود بر می گردانند.

بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار ایران را بشناسید

خبرنگاران| امروزه استفاده از کرم های ضد لک به عنوان اولین مرحله در درمان بیشتر انواع لک های پوستی بسیار رایج است. لکه های پوستی به دلایل مختلفی از جمله آفتاب سوختگی، تغییرات هورمونی به خصوص در دوران بارداری، مصرف دارو ها و … به وجود می آیند. مستقل از اینکه علت ایجاد لک چه باشد، مهم ترین روش درمان بسیاری از انواع لک به خصوص لک های معمولی تا کمی تیره، استفاده از کرم ضد لک است.

کرم های ضد لک، خود انواع بسیار متفاوتی دارند و هر کدام به روشی متفاوت جلوی ایجاد لک های تازه را گرفته و لکه های به وجود آمده را از روی پوست شما پاک نموده و پوست شما را به حالت طبیعی خود بر می گردانند.

در این مطلب سعی ما بر این است تا بهترین کرم های ضد لک خارجی موجود در ایران را با هم مقایسه نموده و به لحاظ قدرت درمان لک، میزان عوارض جانبی، قیمت، و روش درمان لک، آن ها را به طور کامل نقد و آنالیز کنیم.

هر چند کرم های ضد لک ایرانی موجود در بازار، به لحاظ کیفیت و اثربخشی بسیار خوب هستند با این حال، همچنان کرم های ضد لک خارجی به لحاظ کیفی در صندلی بالاتری از کرم های ضد لک ایرانی قرار می گیرند که علت آن کیفیت مواد اولیه بالاتر این محصولات است و به طبع آن قیمت آن ها در مقایسه با نمونه های مشابه ایرانی بالاتر هم هست.

کرم ضد لک دپی وایت ACM حاوی کوجیک اسید، نیاسین آمید و ویتامین سی است. ترکیب این سه ماده همراه با اسید لاکتیک (AHA) به عنوان لایه بردار باعث شده است تا کرم ضد لک دپی وایت ای سی ام یکی از بهترین و موثرترین کرم های ضد لک خارجی در درمان انواع لک (لک ناشی از آفتاب سوختگی، لک بارداری، و لک های ناشی از افزایش سن و …) باشد.

مکانیزم اثر کوجیک اسید برای درمان لک به این صورت است که جلوی رسیدن مواد لازم برای فراوری رنگدانه های پوست (ملانین) را می گیرد. کوجیک اسید بهترین و کم خطرترین روش درمان لک است و جزء معدود موادی است که می توان برای لک هائی که در دوران بارداری به وجود می آیند (ملاسما) از آن استفاده کرد.

نیاسین آمید استفاده شده در ترکیبات کرم ضد لک دپی وایت ACM هم جلوی رسیدن رنگدانه های فراوری شده به سطح پوست را می گیرد و در نتیجه کرم ضد لک دپی وایت ابتدا مانع از فراوری رنگدانه ها شده (از طریق کوجیک اسید) و در صورتی که رنگدانه ای زیر پوست فراوری گردد مانع از رسیدن آن به سطح پوست می گردد (از طریق نیاسین آمید).

در کنار این دو خاصیت لایه برداری اسید لاکتیک (AHA) یاری می نماید تا سلول های مرده و لک شده زودتر از روی پوست تان برداشته شده و لک های پوستی شما سریعتر درمان شوند.

کرم ضد لک پونیتون 4 وایت آیسیس فارما قوی ترین کرم ضد لک خارجی موجود در ایران بوده و یکی از قوی ترین کرم های ضد لک در جهان است. در ترکیبات این کرم از هیدروکینون، کوجیک اسید ویتامین سی و گلیکولیک اسید استفاده شده است. هیدروکینون قوی ترین ماده ضد لک است، اما با توجه به اثرات جانبی زیادی که دارد، امروزه کمتر در کرم های ضد لک مورد استفاده قرار می گیرد.

با این حال در مواردی که کرم های ضد لک معمولی و ضعیف تر تنوانند لک های پوستی را درمان نمایند، کرم های حاوی هیدروکنیون برای درمان لک تجویز می شوند. هیدروکینون سلول های فراوری نماینده رنگدانه های پوستی (ملانوسیت ها) را به طور کامل از بین می برد و مانع از فراوری رنگدانه در بقیه سلول های اطراف محل لک می گردد.

زمانی که هیدروکینون همراه با کوجیک اسید استفاده می گردد و کوجیک اسید مانع از رسیدن مواد لازم برای فراوری رنگدانه ها می گردد، عملاً فراوری رنگدانه های جدید زیر پوست در محل لک ها به صفر می رسد و با لایه برداری پوست و حذف سلول های لک شده توسط گلیکولیک اسید، لک های پوستی به سرعت درمان می شوند.

کرم ملاسکرین دپیگمنتانت دوکری حاوی آزالائیک اسید و ویتامین سی است. این کرم فرانسوی یکی از کرم های ضد لک خوب با قدرت متوسط است که در مرحله اول درمان لک و برای درمان لک های ضعیف و متوسط قهوه ای رنگ مورد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. آزالائیک اسید استفاده شده در ترکیبات کرم ملاسکرین دپیگمنتانت دوکری به دو صورت مانع از ایجاد لک روی پوست شده و لک های پوستی را درمان می نماید.

اول اینکه آزالائیک اسید سلول های فراوری رنگدانه (ملانوسیت ها) را فریب داده و به این سلول ها پیغام می دهد، رنگدانه های پوست (ملانین) به اندازه کافی در پوست هستند و در نتیجه پوست دیگر در محل لک ها دانه های رنگی فراوری نمی نماید.

از طرف دیگر هم آزالائیک اسید سلول های فراوری نماینده رنگ زیر پوست را در محل لک از بین می برد، اما اثرات جانبی آن از هیدروکینون بسیار کمتر است و تاثیر آن در درمان لک تقریبا با هیدروکنیون برابری می نماید.

کرم ملاسکرین دپیگمنتانت دوکری علاوه بر آزالائیک اسید، گلیکولیک اسید هم دارد که خاصیت لایه برداری قوی دارد و باعث می گردد سلول های تغییر رنگ داده و لک شده از روی پوست برداشته شده و پوست سالم و بدون لک سریعتر بدست بیاید.

کرم های ملاسکرین دپیگمنتانت دوکری و ضد لک دپی وایت ای سی ام هر دو در ترکیبات شان از گلیسیرین به عنوان ماده مرطوب نماینده استفاده شده و به همین دلیل بیشتر برای پوست های معمولی و خشک مناسب هستند. هر چند با توصیه پزشک خود می توانید آن ها را برای درمان لک بر روی پوست چرب هم بهره ببرید.

توجه داشته باشید در صورتی که پس از استفاده پوست تان حساسیت داد یا جوش زدید، حتماً با دکتر خود تماس بگیرید. محتمل است به دلیل گلیسیرین موجود در این کرم ها، جوش روی پوست تان به وجود آمده باشد. در این صورت دکتر شما، این محصولات را با محصولات مخصوص پوست های خشک جایگزین خواهد نمود.

در کرم ضد لک یونتون 4 وایت آیسیس فارما از مواد مرطوب نماینده استفاده نشده است و می توانید این کرم را بر روی تمام انواع پوست بهره ببرید. فقط توجه داشته باشید که پس از استفاده از این کرم، محتمل است پوست تان قرمز شده و یا خیلی خشک گردد، به همین دلیل هم لازم است پس از استفاده از کرم یونیتون 4 وایت از یک کرم مرطوب نماینده قوی استفاده نمائید.

نکته مهم در خصوص محصولات مراقبت پوست و کرم ضد لک این است که همیشه در کنار این کرم ها باید از کرم های ضد آفتاب بهره ببرید تا پوست تان از اشعه های ماوراء بنفش خورشید در امان بماند و مجدد لک نگردد. اگر همراه با کرم های ضد لک خود از ژل های شستشو که خاصیت لایه برداری دارند (و حاوی سالی سیلیک اسید یا گلیکولیک اسید هستند) و کرم های مرطوب نماینده قوی که حاوی هیالورونیک اسید (برای پوست های چرب) و گلیسیرین (برای پوست های خشک) باشند بهره ببرید، تاثیر کرم های ضد لک خیلی بیشتر شده و سرعت نتیجه دهی کرم های ضد لک تان بسیار بیشتر خواهد شد.

در سرانجام توجه داشته باشید که به طور کلی، مدت زمان درمان لک با استفاده از کرم های ضد لک معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و به همین دلیل صبر و استفاده منظم طبق تجویز پزشک برای درمان لک ها لازم است.

منبع: فرادید
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 754

به "بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار ایران را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار ایران را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید