بهبود تعادل بیماران مبتلا به پارکینسون با یاری بازی گلف

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدیدی دریافته اند که گلف می تواند به بهبود تعادل و تحرک در بیماران مبتلا به پارکینسون یاری کند.

بهبود تعادل بیماران مبتلا به پارکینسون با یاری بازی گلف

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مدیکال اکسپرس، آنالیز جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که گلف می تواند مزایای بسیاری برای افراد مبتلا به پارکینسون به همراه داشته باشد و به آنها در بهبود تعادل و تحرک یاری کند.

آنه ماری ویلز (Anne-Marie Wills)، از پژوهشگر بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) و از پژوهشگران این پروژه گفت: ما می دانیم که ورزش کردن برای افراد مبتلا به پارکینسون مفید است اما این بیماران به اندازه ای که برای درمان ضروری است، ورزش نمی نمایند. گلف، محبوب ترین ورزش برای افراد بالای 55 سال است که می تواند آنها را به کوشش کردن و پیگیری در ورزش ترغیب کند. ما تصمیم گرفتیم در پژوهش خود، گلف و تای چی (tai chi) را با یکدیگر مقایسه کنیم زیرا تای چی، یک استاندارد طلایی برای حفظ تعادل و پیشگیری از افتادن بیماران مبتلا به پارکینسون محسوب می گردد.

در این پژوهش، 20 فرد مبتلا به نوع متوسط پارکینسون مورد آنالیز قرار گرفتند. شرکت نمایندگان به مدت 10 هفته و در هر هفته، دو کلاس گلف یا تای چی ارائه شد. هشت نفر به صورت تصادفی، کلاس های گلف و 12 نفر، تای چی را گذراندند.

پژوهشگران، شرکت نمایندگان را در شروع و انتها پژوهش با آزمایش هایی از جمله آزمایش تعادل، توانایی راه رفتن و خطر افتادن در افراد مسن تر مورد آنالیز قرار دادند.

نتایج آنالیز نشان داد افرادی که در کلاس های گلف شرکت نموده اند، در انتها آزمایش، 0.96 درصد سریع تر از بقیه شرکت نمایندگان عمل می نمایند.

ویلز گفت: اگرچه نتایج به دست آمده در خصوص گلف، شگفت آور است اما باید توجه داشته باشیم که تعداد شرکت نمایندگان در پژوهش ما کم بود و ما آنها را در دوره محدودی مورد آنالیز قرار دادیم. برای تایید این نتایج باید پژوهش در زمان بیشتری صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1238

به "بهبود تعادل بیماران مبتلا به پارکینسون با یاری بازی گلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود تعادل بیماران مبتلا به پارکینسون با یاری بازی گلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید