اداره 19 مدرسه در گناباد به صورت چندپایه

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: بنابر دستورالعمل سازماندهی در سال تحصیلی جدید 19 مدرسه روستایی و ابتدایی شهرستان گناباد به صورت چندپایه اداره خواهند شد.

اداره 19 مدرسه در گناباد به صورت چندپایه

حسین احمدی در گفت وگو با خبرنگار مجله سینمایی گوگوریو، اظهار داشت: یکی از موارد مورد بحث و مهم فعلی، پروژه مهر و موضوع جامع فضاهای آموزشی و تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل جامع ساماندهی نیروی انسانی، تشکیل کلاس ها ضوابط خاصی دارد، اضافه کرد: ملاک تشکیل کلاس های تک پایه در مدارس روستایی پایه اول 10 نفر، پایه دوم 11 نفر، پایه سوم 12 نفر، پایه چهارم 13 نفر، پنجم 14 نفر و ششم 15 نفر بوده که بر اساس سامانه سناد معین شده است.

مدیر آموزش و پرورش گناباد اظهار داشت: اگر تعداد دانش آموزان از این نرم کمتر باشند کلاس ها به شکل چند پایه برگزار خواهد شد؛ برای تشکیل کلاس های دو پایه حداکثر 25 نفر، سه و چهار پایه تا 20 نفر و پنج و شش پایه تا 15 نفر در نظر گرفته شده است.

با کمبود شدید نیرو روبرو هستیم

احمدی همچنین گفت: در حال حاضر به واسطه کمبود شدید نیروی انسانی در سطح کشور و استان، در شهرستان گناباد نیز از این قاعده مستثنی نیست و با کمبود شدید نیز هستیم. در سال جاری تعداد 130 نفر از همکاران ما بازنشسته شده و این تعداد در سال 99 به 121 نفر و در سال 1400 به 184 نفر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: بر این اساس مجموع معلمان بازنشسته در مجموعه آموزش و پرورش گناباد از سال 1394 تا 1400 تعداد 776 نفر شامل 409 نفر مرد و 367 نفر زن هستند.

مدیر آموزش و پرورش گناباد اضافه کرد: با توجه به این آمار باید نسبت به اختصاص نیرو از دانشگاه فرهنگیان اقدام شود؛ ضمن اینکه پیگیر هستیم تا با تخصیص نیرو که به صورت حق التدریس یا طرح خرید خدمات با مجوز استانی این کمبود نیرو را پوشش دهیم تا این امر با آزادسازی نیروهای متقاضی به گناباد از قطب های اطراف مثل قطب شهید برونسی خواف و رشتخوار به گناباد میسر شود.

وی اظهار داشت: ساکنان روستاها از ثبت نام فرزندان خود در مدارس پر جمعیت شهری پرهیز نمایند، والدین با ثبت نام کردن فرزندان در روستا علاوه بر هویت بخشی، رسالت خویش را در این خصوص به اجرا رسانده و می توانند با تشکیل کلاس های تک پایه و در حد نصاب، به کیفیت بخشی آموزشی نیز کمک شایانی نمایند.

احمدی با اشاره به اینکه در نظام تعلیم و تربیت سه ضلع اولیا، دانش آموزان و معلم تأثیر بسزایی دارند، اظهار داشت: انتظار می رود اولیای گرامی که یکی از ارکان تأثیرگذار هستند در همراهی با دو ضلع دیگر، در جهت ارتقای تمام ساحتی آموزشگاه با در نظر دریافت شرایط موجود مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش گناباد در پایان گفت: در حال حاضر در این شهرستان حدود 18 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل بوده که دانش آموزان روستایی 26 درصد و دانش آموزان شهری نیز 74 درصد این آمار را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 95

به "اداره 19 مدرسه در گناباد به صورت چندپایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره 19 مدرسه در گناباد به صورت چندپایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید