آزادسازی کامل استان ادلب، امری برگشت ناپذیر

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس کمیته امور بین الملل مجلس سوریه تأکید کرد که ارتش این کشور که بطور قانونی و در سرزمین خود در حال مبارزه با تروریست هایی که در ادلب پنهان شده اند، به عملیات نظامی تا آزادی کامل این استان ادامه خواهد داد.

آزادسازی کامل استان ادلب، امری برگشت ناپذیر

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، عمار الاسد نائب رئیس کمیته امور بین الملل مجلس سوریه در گفت وگو با روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو کرد که ارتش این کشور عملیات نظامی در ادلب را تا آزادی کامل این استان ادامه خواهد داد.

این مقام مجلسی تأکید کرد که مواضع سوریه در این رابطه کاملاً واضح و قانونی است، زیرا این سرزمین سوریه است و ترکیه به عنوان یک اشغالگر عمل می نماید.

وی گفت: ما هر روز به تجاوزات از سوی گروه های مسلح تروریستی که در ادلب پنهان شده اند و متحدین ترک آنها واکنش نشان می دهیم . ما در آینده نیز به همین ترتیب به چنین حملاتی پاسخ خواهیم داد و آزادسازی کامل استان ادلب، امری غیر قابل اجتناب و برگشت ناپذیر است.

در همین رابطه، یوری ماواشیف مدیر مرکز مطالعات ترکیه معاصر نیز معتقد است که حملات تروریست ها از منطقه کاهش تنش ادلب به مواضع ارتش سوریه که با حمایت ارتش ترکیه صورت می گیرد، کوشش اردوغان برای انتقام از ناکامی های قبلی نظامیان این کشور در خاک سوریه است.

یک کارشناس گفت: آنکارا هنوز در کوشش است تا نقطه عطفی را پیدا کند، نقطه ای که بتواند تاریخ سوریه را با توجه به یک پیروزی برای اردوغان تغییر دهد. و این در شرایطی است که رایزنی های روسیه و ترکیه درباره حل و فصل اوضاع در ادلب بدون نتیجه خاتمه یافته است.

به نوشته این روزنامه، این در حالی است که مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه بارها از طرف ترکیه ای خواسته است تا از حمایت از تروریست ها و انتقال سلاح به آنها دست بردارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 527

به "آزادسازی کامل استان ادلب، امری برگشت ناپذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی کامل استان ادلب، امری برگشت ناپذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید