کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرگزاری کره جنوبی بدون ارائه هرگونه جزئیات گزارش کرد که کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است.

کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشت سه روز از آزمایش موفقیت آمیز موشک های کروز کره شمالی، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که پیونگ یانگ یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است.

طبق گزارش یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اظهار داشت که کره شمالی امروز (چهارشنبه) دست کم یک پرتابه را به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) پرتاب نموده است.

طبق این گزارش، هیچ گونه جزئیاتی درباره تعداد و نوع پرتابه یا پرتابه های شلیک شده و محل شلیک این پرتابه ها تا به امروز منتشر نشده است.

با این حال، گارد ساحلی ژاپن احتمال پرتاب یک موشک بالستیک به دریای شرقی به وسیله کره شمالی را نامحتمل ندانسته است.

از طرف دیگر، خبرگزاری رویترز هم گزاش کرد که یک پرتابه ناشناس درست چند روز پس از آزمایش یک موشک کروز دوربرد از سوی کره شمالی به سواحل دریای شرقی شلیک شده است.

طبق این گزارش، ارتش کره جنوبی و گارد ساحلی ژاپن با این حال تا به امروز هیچ گونه جزئیات بیشتری ارائه نکردند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) روز دوشنبه هفته جاری (22 شهریور ماه) گزارش کرد که پیونگ یانگ با موفقیت آزمایشات موشک کروز دوربرد جدیدی را در روز های شنبه و یکشنبه هفته جاری (20 و 21 شهریور ماه) انجام داده است که موشک ها در ظرف مدت دو ساعت یک هزار و 500 کیلومتر پرواز کردند و به اهدافی برخورد نموده اند.

در پی انتشار این خبر، روز گذشته (سه شنبه)، منابع مطلع اظهار داشتند که کره جنوبی و ایالات متحده هنوز اطلاعات دقیقی درباره جدیدترین آزمایشات موشک کروز کره شمالی از جمله محل پرتاب و محل برخورد آن ها به دست نیاوردند.

طبق گزارش یونهاپ، موشک های تازه آزمایش شده کره شمالی ظاهراً در ارتفاع حدود 100 متری پرواز نموده اند و سامانه های کنونی دفاع هوایی برای واکنش نشان دادن به موشک های بالستیک که در ارتفاع بالاتری در مقایسه با موشک های کروز پرواز می نمایند، طراحی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1495

به "کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید