سرانجام سلطه کوالکام بر بازار فراوری تراشه های گوشی های هوشمند

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران- شرکت تایوانی مدیاتک با کنار زدن شرکت آمریکایی کوالکوم به برترین فراوریکننده تراشه های مورد استفاده در گوشی های هوشمند تبدیل شد. آنالیز های صورت گرفته توسط شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان می دهد مدیاتک توانسته به سلطه کوالکوم بر بازار فراوری تراشه های مورد استفاده در گوشی های هوشمند سرانجام دهد و سهم عمده این بازار را از آن خود کند.

سرانجام سلطه کوالکام بر بازار فراوری تراشه های گوشی های هوشمند

به گزارش خبرنگاران، اگر چه کوالکوم در زمینه فراوری تراشه های مورد استفاده در گوشی های نسل پنجم تلفن همراه پیشتاز است، اما یافته های کانترپوینت نشان می دهد بیش از 100 میلیون گوشی هوشمند مجهز به تراشه های مدیاتک در سه ماه سوم سال 2020 به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش نشان می دهد. درآمد مدیاتک نیز به 97,275 میلیون دلار تایوان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 50 درصد افزایش نشان می دهد. علت این رشد، افزایش خرید گوشی های ارزان قیمت 100 تا 250 دلاری در دنیا بوده و مدیاتک با فراوری تراشه برای این گوشی ها پیروز شده خودی نشان بدهد و کوالکوم را به عقب براند. گوشی های هوشمند ارزان قیمت بازار قابل توجهی در هند، چین و آمریکای لاتین دارند و تمرکز بر روی این بازار سهم مدیاتک از بازار تراشه های گوشی های هوشمند را به 31 درصد رسانده و کوالکوم را با سهم 29 درصدی در رتبه دوم قرار داده است.

مهر نوشت: یکی دیگر از علل پیروزیت مدیاتک، تحریم همکاری با هوآوی توسط دولت آمریکاست. این تحریم باعث شد کوالکوم آمریکایی دیگر قادر به فروش تراشه های خود به این شرکت چینی نباشد و طرف تایوانی به سرعت جای کوالکوم را پر کرد. مدیاتک همچنین درحال گسترش نفوذ خود در آمریکا است و بنابراین ممکن است کوالکوم در سال های آینده نیز نتواند فاصله خود با مدیاتک را کاهش دهد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1113

به "سرانجام سلطه کوالکام بر بازار فراوری تراشه های گوشی های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام سلطه کوالکام بر بازار فراوری تراشه های گوشی های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید