مقاله: طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، جهت دریافت اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

مقاله: طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی واگذار می گردد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: تا به امروز برای اجرای این طرح که شامل پرداخت هزینه های طراحی، ساخت سد انحرافی، تونل، کانال به طول حدود 26 کیلومتر، تملک اراضی اشخاص حقیقی و حقیقی در جهت، حدود 140 میلیارد تومان از اعتبارات ملی هزینه شده و در مجموع این طرح از زمان اجرا تا به امروز حدود 31 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کارشناسان پیش بینی کردند که با اجرای این طرح 14 میلیون متر مکعب آب برای توسعه و برطرف کمبود آب 2 هزار و 200 هکتار شالیزار و 14 میلیون متر مکعب برای آبیاری 2 هزار و 830 هکتار از باغ های مناطق جلگه ای تامین می گردد. قرار بود اجرای این طرح سیستم آبگیری 25 هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه را هم بهبود بخشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اجرای طرح ملی کانال انتقال آب رودخانه چالوس به بخش های مرکزی استان مازندران از سال 1374 آغاز شد. قرار است با تکمیل این طرح آب رودخانه چالوس پس از طی 109 کیلومتر به دشت هراز در شهرستان آمل برسد. پیش بینی شده بود این کانال در طول جهت خود بخشی از آب مازاد رودخانه های خیرود، کجور و گلندرود را به جای ریختن به دریا، برای بخش کشاورزی این جهت در دسترس قرار دهد.

منبع مقاله: طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی واگذار می گردد

انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1543

به "مقاله: طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید