فیلم ، چرا کوسه پرستار برای شکار طعمه خود به پایکوبی آمد؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، گجت نیوز نوشت: ببینید این کوسه پرستار (nurse shark) برای رسیدن به طعمه و غذا خوردن، چه هنرمندانه از تمامی اندام های خود، یاری می گیرد.

فیلم ، چرا کوسه پرستار برای شکار طعمه خود به پایکوبی آمد؟

نمی گردد از یک کوسه پرسید که پوزیشن مورد علاقه ات برای غذا خوردن چیست؟ باید به عمق آب بروید و اسرار زندگی این موجودات را خودتان کشف کنید. این کاری است که گروهی از محققان با استفاده از BRUV (دوربین طعمه دار زیرآبی کنترل از راه دور) انجام دادند. یکی از ویدیوهای ثبت شده، یک کوسه پرستار را نشان می دهد که گویی هنگام غذا خوردن، بریک می رقصد.

کوسه های پرستار، گونه ای غیر تهاجمی و ساکن اعماق آب هستند که طول بدن آن ها به 2.4 متر هم می رسد. البته این گونه از کوسه ها، به مقدار بعضی دیگر از گونه ها، مورد مطالعه قرار نگرفته اند و روشن شدن نقش آن ها در زیست بوم اقیانوسی، هنوز جای کار دارد.

برای جبران مافات، محققان اقدام به فیلم برداری از آن ها در آب های اطراف جزایر تورکس و کایکوس، واقع در اقیانوس اطلس کردند. حاصل این فیلم برداری چند ماهه، ثبت 233 ویدیو از آن ها بود. اما اگر کوسه ها را موجودات بامزه ای نمی دانستید، شاید تماشای همین یک ویدیو برای تغییر نظرتان کافی بوده باشد.

در این ویدیو می بینیم که کوسه پرستار از باله های سینه ای خود به عنوان پا استفاده می نماید تا در کف اقیانوس قدم بردارد و خودش را در موقعیت مناسبی برای غذا خوردن قرار دهد. مشاهده این مانور حرکتی از یک کوسه، کاملا تازگی دارد؛ چرا که باله های سینه ای آن ها، برای چنین منظوری ساخته نشده اند.

به گفته کریستین پارتون، زیست شناس دانشگاه اکستر: این رفتار نشان می دهد که کوسه های پرستار تا چه حد برای تغذیه از شکارهای مختلف در طیف وسیعی از زیستگاه ها، سازگاری یافته اند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1871

به "فیلم ، چرا کوسه پرستار برای شکار طعمه خود به پایکوبی آمد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، چرا کوسه پرستار برای شکار طعمه خود به پایکوبی آمد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید