زدن 14 گل به کامبوج، کمکی به آسیا نکرد، تکل پورعلی گنجی نشان داد هنوز جوگیر هستیم

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، کارشناس فوتبال ایران معتقد است که زدن 14 گل به کامبوج هیچ کمکی به فوتبال آسیا و کامبوج نکرد و فوتبال این کشور را تا چند سال دیگر نابود کرد.

زدن 14 گل به کامبوج، کمکی به آسیا نکرد، تکل پورعلی گنجی نشان داد هنوز جوگیر هستیم

رسول کربکندی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل کامبوج گفت: کامبوج تیمی نبود که نگران نتیجه بازی با آن باشیم. طبیعی بود که انتظار یک بازی پرگل را داشتیم اما 14 گل دور از انتظار ما بود.

وی درباره دلایل زدن 14 گل به کامبوج علی رغم رشد فوتبال این کشور، گفت: یکی از دلایلی که خیلی راحت باختند این بود که آن ها خیلی زود گل خوردند و در خانه حریف روحیه و اعتماد به نفس لازم را نداشتند.

دروازه بان سابق تیم ملی ایران اضافه نمود: از سوی دیگر نوع فوتبال ما آنها را به هم ریخت. اگر با این تیم ها بازی مستقیم انجام دهید، دور هم جمع می شوند و توپ را دور می کنند. ما خیلی سرحال بودیم. این مسائل دلیل بر اضافه شدن ضعف آن تیم بود. آنها تا خواستند به خودشان بیایند، چهار گل خوردند و نتوانستند خودشان را پیدا کنند.

کربکندی با بیان اینکه زدن 14 گل به کامبوج هیچ کمکی به فوتبال آسیا نکرد، اضافه نمود: فکر کنم این 14 گل برای آسیا خوب نیست. این نتایج کمکی به فوتبال آسیا و این کشور نمی کند و موجب آبروریزی در فوتبال جهان است. فوتبال کامبوج برای چندین سال دیگر نابود شد.

مربی سابق تیم ملی درباره مسائل موجود در خط دفاعی و هافبک تیم ملی که در بازی های گذشته بارها متزلزل عمل کرده و ممکن است در بازی های بزرگ تر دردسرساز شود، گفت: وقتی تیمی دفاع می کند، طبیعی است که روی آن تاکتیک تمرین می کند و تمام تمرکز بازیکنان روی آن قضیه معطوف می شود. وقتی بحث بازی هجومی مطرح است، طبیعی است که در مقابل تیم های بزرگ، در خط دفاعی موجب شکنندگی می شود. تیمی که تمرکزش را روی حمله بگذارد، از دفاع غافل می شود. این موضوع نیاز به تمرین مناسب دارد تا در دفاع و حمله متمرکز عمل کنیم.

وی ادامه داد: ما نیروهای تهاجمی خوبی داریم و برای خط حمله خوب هستیم اما اگر استحکام و تمرکز لازم را در خط حمله نداشته باشیم می تواند شکنندگی ایجاد کند. تیم خوب باید خوب دفاع و حمله کند. هماهنگی باید در هر دو حرکت وجود داشته باشد.

کربکندی با انتقاد از تکل خشن مرتضی پورعلی گنجی روی دروازه بان کامبوج که به قفسه سینه این بازیکن اصابت کرد، گفت: تیمی که 13 گل زده، نیازی به آب و آتش زدن ندارد. مدافع ما دروازه بان حریف را به شکل بسیار بدی زد. حق پورعلی گنجی اخراج بود. داور خیلی ضعیف عمل کرد. این موضوع نشان می دهد که هنوز جوگیر می شویم و احساسات بر ما غلبه می کند.

کارشناس فوتبال ایران تاکید کرد: این بازی و نتیجه یک عده را مسرور می کند اما شاید به دل خیلی ها نچسبد. طبیعی است که آنها تیمی نبودند که بخواهیم ادعایی داشته باشیم. در مجموع برای اولین روزی که بانوان بودند، برد خوبی بود و تفاضل گل لازم را تا انتها رقابت ها خواهیم داشت. از طرفی کامبوج هم از هیچ تیمی این طور گل نمی خورد. در مجموع باید ببینیم در آینده و در بازی های بزرگ تر چطور عمل خواهیم کرد.

وی درباره بازی با بحرین در روز سه شنبه گفت: بحرین تیم خوبی است و می تواند مسائلی را در خانه برای ما ایجاد کند. به همین دلیل است که آن بازی تفکرات دفاعی را هم می طلبد. بازی با بحرین تفکر بهتری را درباره تیم ملی ما ایجاد می کند. البته این تیم ها نباید مانع سر راه ما باشند. عراق همیشه از مدعیان آسیایی بوده و بحرین هم در مواقعی ما را اذیت کرده است. امیدواریم مسیرمان را مانند دو دوره گذشته به راحتی تا جام جهانی طی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 155

به "زدن 14 گل به کامبوج، کمکی به آسیا نکرد، تکل پورعلی گنجی نشان داد هنوز جوگیر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زدن 14 گل به کامبوج، کمکی به آسیا نکرد، تکل پورعلی گنجی نشان داد هنوز جوگیر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید