دیوان عالی برزیل اختیارات بولسونارو را محدود کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دیوان عالی برزیل طی حکمی رئیس جمهوری این کشور را از کاهش محدودیت ها و لغو اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده توسط مقامات ایالتی و فرمانداران به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در کشور، منع نموده و حدود اختیارات او را کاهش داد.

دیوان عالی برزیل اختیارات بولسونارو را محدود کرد

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوان عالی برزیل، ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور را از کاهش محدودیت ها و لغو اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده توسط مقامات ایالتی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا منع نموده و او را از این کار بازداشت.

رئیس جمهوری برزیل به دلیل نادیده دریافت توصیه های سازمان بهداشت جهانی و تمهیدات وزارت بهداشت این کشور برای محدود کردن اجتماعات عمومی مورد انتقاد قرار گرفته است. وی پس از آن که شهرداران و فرمانداران ایالتی اقدام به اعمال قرنطینه و محدودیت های تردد به منظور جلوگیری از گسترش کرونا در کشور کردند، طرحی را برای بازگشت مردم به زندگی عادی و کار روتین پیشنهاد کرد!

الکساندر دی موراس، قاضی دیوان عالی برزیل پیشنهادی را ارائه کرد که تا حدودی از لغو قرنطینه در ایالات مختلف و اتمام ممنوعیت ها و محدودیت های آمد و شد توسط ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل جلوگیری می نماید.

قاضی دیوان عالی برزیل همچنین اضافه کرد که دستگاه قضا نمی تواند رئیس جمهوری کشور را وادار به اتخاذ تدابیر و تمهیدات اضافه بر آن چه در ایالات در حال اجراست، کند.

برزیل تا به امروز بیش از 16 هزار مورد ابتلا به کروناویروس و بیش از 800 فوتی را گزارش نموده است که بیشترین آمار مبتلایان و تلفات در میان کشورهای آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 533

به "دیوان عالی برزیل اختیارات بولسونارو را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی برزیل اختیارات بولسونارو را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید