دکوراسیون اتاق پذیرایی، جذاب و دلنشین

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، همه ما به محض اینکه وارد اتاق پذیرایی می شویم سریعا نظرمان به المانی جذاب و خیره کننده جلب می گردد که به آن نقطه کانونی فضای پذیرایی می گوییم.این نقطه، دعوت کننده شما به سمت اتاق پذیرایی می باشد که در این مطلب چند المان بکار رفته در نقطه کانونی را عنوان می کنیم.

دکوراسیون اتاق پذیرایی، جذاب و دلنشین

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع نقاط کانونی در طراحی داخلی پذیرایی آشنا کنیم. اگر می پرسید کانون نشیمن چیست؟ در جواب باید بگوییم کانون نشیمن همان اولین چیزی است که به محض ورود به این فضا نظر شما را به خود جلب می نماید و در فضاهای مختلف این کانون ها با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه این مطلب از مجله سینمایی گوگوریو با ما همراه باشید.

نقاط جذاب اتاق پذیرایی

در دکوراسیون داخلی پذیرایی تصویر زیر، سه نقطه کانونی وجود دارد. سقف چوبی روستیک (محلی و قدیمی) فضای اتاق را بزرگتر از آن چه هست نشان می دهد و از همان اول چشم ها را به سمت خود جلب می نماید. همچنین شومینه سنگی که در مرکز اتاق به عنوان المانی مستحکم و گیرا قرار گرفته، به راحتی هویت اتاق را به عنوان فضایی مستقل معین می نماید. دیوار شاخص آجری اتاق نیز، حس گرمی و صمیمت را به فضای مدرن اتاق می بخشد.

ایجاد نقطه کانونی اطراف یک دیوار نافرم

اگر ابعاد دیوار فضا به اندازه کافی بزرگ و یا متناسب با چیدمان پذیرایی نبود؛ مطابق شکل زیر از ترکیب المان های تاثیرگذار و کاربردی مثل یک آینه طلایی دایره ای به همراه یک آباژور ایستاده خیره کننده و یک میز بار جذاب بهره ببرید. این اجزا کنار یکدیگر قرینه نیستند و همین ویژگی تعادل متناسبی را در فضای اتاق پذیرایی بوجود می آورد.

کاغذ دیواری

با انتخاب یک مدل کاغذ دیواری زیبا و جسورانه که کاملا به چشم بیاید، تمامی حواس افراد را به محض ورود، به فضای پذیرایی خود جلب کنید. برای دیوار پذیرایی شکل زیر، یک مدل زیبای کاغذ دیواری با طرح گل به همراه یک آینه بزرگ دیواری استفاده شده که ترکیب هردوی این المان ها با هم، نقطه کانونی معینی را برای اتاق پذیرایی تعریف نموده است.

پنجره شاخص

از پنجره های بزرگ یا تمام قد به عنوان نقطه کانونی چیدمان وسایل در فضای پذیرایی، به راحتی می توان یاری گرفت. همانطور که در دکوراسیون پذیرایی تصویر زیر می بینید اولین چیزی که با ورود به فضای پذیرایی توجه شما را به خود جلب می نماید، پنجره اتاق و قرار دریافت وسایل، حول این نقطه کانونی است.

لوستر بزرگ

در طراحی دکوراسیون پذیرایی شکل زیر تنها چیزی که از اول نظر افراد را به خود جلب می نماید، سایز بزرگ لوستری است که از سقف آویزان است. توجه کنید اگر سایز لوستر بزرگ نبود، نظر شما را به عنوان یک نقطه کانونی موثر در فضا جلب نمی کرد.

دیوارپوش چوبی

از یک دیوارپوش زیبای چوبی به عنوان نقطه مرکزی پذیرایی به راحتی می توان بهره گرفت و دکوراسیون تلفیقی روستیک (محلی) و مدرنی در فضا بوجود آورد.

دیوار گالری

در تصویر زیر دیواری طراحی شده است، با تابلوها و قاب های حیرت انگیز که بدون شک نظر هرکسی را به محض ورود به این فضا به خود جلب خواهد نمود و افراد از تماشای این دیوار تا مدت ها خسته نخواهند شد. دیوار گالری یکی از نقاط کانونی موثر در دکوراسیون پذیرایی به حساب می آید.

دیوار آجری قرمز

در دکوراسیون داخلی پذیرایی تصویر زیر، دیوار آجری قرمز رنگ سمت راست نقطه کانونی پذیرایی به حساب می آید؛ همچنین دیوار سفید رنگ سمت چپ و مبل راحتی زرد رنگ، به چشمگیر شدن این دیوار تا حد زیادی اثر گذاشته اند.

در این مطلب چندین المان برای پیدا کردن نقاط کانونی در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی به شما معرفی کردیم. نظرات خود را با خوانندگان مجله سینمایی گوگوریو در میان بگذارید.

منبع: thespruce.com

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر درباره دکوراسیون پذیرایی ایده هایی برای دکوراسیون هال و پذیرایی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 431

به "دکوراسیون اتاق پذیرایی، جذاب و دلنشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون اتاق پذیرایی، جذاب و دلنشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید