دانمارک جمع آوری اطلاعات بچه ها را محدود می نماید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در حقیقت دولت این کشور می خواهد سن جمع آوری اطلاعات کاربران را از 13 در زمان حاضر به 15 تا 16 سال برساند. در این سن افراد خود می توانند درباره به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی شأن رضایت دهند و شرکت ها باید برای جمع آوری اطلاعات بچه ها با سن کمتر از این حد از والدینشان اجازه بگیرند.

دانمارک جمع آوری اطلاعات بچه ها را محدود می نماید

مورتن بودسکوف وزیر بازرگانی هنگام رونمایی دولت از اقدامی برای کنترل تأثیر شرکت های فناوری جهانی در این باره گفت: شرکت های بزرگ فناوری باید مسئولیت بیشتری قبول نمایند. ما باید پایانی بر الگوریتم های مبهم آنان ایجاد کنیم که با استفاده از روش های دیوانه وار بچه ها و بزرگسالان را در مقابل نمایشگرها نگه می دارند و مقادیر قابل توجهی از داده های خصوصی را جمع آوری می نمایند.

به گفته وزیر بازرگانی دانمارک این اقدامات که قرار است سال آینده به قانون تبدیل می شوند براساس توصیه پنلی از کارشناسان تهیه شده است. بعلاوه قانونگذاران تصمیم دارند اقداماتی برای احراز سن کاربر در وب سایت و اپ ها ارائه نمایند تا بچه ها از محتوای حساس مانند هرزنگاری یا ویدئوهای جنگی در امان باشند.

دانمارک در حالی تصمیم به این اقدام گرفته که آلمان سن 16 سال را برای دریافت رضایت والدین جهت جمع آوری اطلاعات بچه ها تعیین نموده است. در این میان بیشتر کشورهای اروپایی از مجارستان گرفته تا لیتوانی و هلند مشغول تهیه قوانین مشابهی هستند.

البته آمریکا نیز در حال تهیه لایحه حریم خصوصی آنلاین است که اجازه نمی دهد شرکت ها اطلاعات خصوصی افراد 16 ساله و کمتر را بدون رضایت والدین شان جمع آوری نمایند و از سوی دیگر شرکت ها ملزم هستند تا به کاربران جوان اجازه دهند اطلاعات خصوصی شان را حذف نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1956

به "دانمارک جمع آوری اطلاعات بچه ها را محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارک جمع آوری اطلاعات بچه ها را محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید