خروج فرودگاه مهرآباد از تهران مسأله ملی است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، شهر: در طراحی های اولیه فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان فرودگاه تهران در نظر گرفته شده و فرودگاه مهرآباد باید جمع آوری و یا منتقل گردد. البته انتقال و خروج این فرودگاه مسأله ای ملی است و نمی توان آن را در سطح شهرداری آنالیز کرد.

خروج فرودگاه مهرآباد از تهران مسأله ملی است

سید مصطفی موسوی شهردار منطقه 9 در مصاحبه با خبرنگار شهر درباره مشکل سر و صدای هواپیماهای فرودگاه مهرآباد در این منطقه و بحث خروج این فرودگاه از محدوده شهر تهران گفت: انتقال فرودگاه یک مساله کلان ملی است و در سطح شهرداری منطقه و حتی شهرداری شهر تهران نمی توان آن را آنالیز کرد و انجام داد.

او اضافه کرد: بعد از حادثه سقوط هواپیما در شهرک توحید، مباحثی در رابطه با خروج فرودگاه از تهران مطرح شد که البته به دلیل پیچیده بودن این موضوع ادامه پیدا نکرد.

موسوی با بیان اینکه حدود 17 ارگان و نهاد در فرودگاه مهرآباد حضور دارند، ادامه داد: در طراحی که قبل از انقلاب اسلامی صورت گرفت مکان فرودگاه امام خمینی(ره) فعلی باید فرودگاه تهران باشد و مهرآباد باید از تهران خارج می شد. در شرایط کنونی اما نه فرودگاه امام خمینی به نتایج طراحی اولیه خود رسیده و نه فرودگاه مهرآباد شرایط انتقال را دارد. اگر فرودگاه امام خمینی به نقطه مطلوب برسد فرودگاه مهرآباد باید جمع گردد البته نهادهای مختلف مانند هلیکوپتر سازی بحث ها و مشکلاتی برای خروج از این محدوده دارند.

شهردار منطقه 9 با تاکید بر این که خروج فرودگاه از محدوده شهر تهران بسیار بحث پیچیده ای است، شرح داد: زمانی که این محدوده برای ساخت فرودگاه مهرآباد در نظر گرفته شده بود، جزو محدوده شهری نبود و روستاهایی از جمله روستای جی در این منطقه وجود داشت و بعد از ایجاد فرودگاه بود که وسعت شهر به این محدوده رسید.

او با بیان اینکه مناطق 9 و 21 در رابطه با سر و صدای هواپیماها با مشکل روبرو هستند؛ مطرح کرد: منطقه 21 هنگام صعود و پرواز هواپیماها و بعضی محلات منطقه 9 در هنگام فرود هواپیماها با مشکل سروصدای آنها روبرو می شوند.

موسوی با بیان اینکه امیدواریم جمع بندی ها به نقطه ای برسد که حداقل بخش فرودگاه مهرآباد را بتوان منتقل کرد، یادآور شد: این محدوده بزرگترین بخش توسعه ای شهر تهران است، چرا که در هیچ نقطه شهر تهران مساحتی به این بزرگی وجود ندارد که ساخت و سازی در آن انجام نشده باشد، محدوده ای که اگر آزاد گردد، مساحتی سه برابر بوستان ولایت خواهد داشت.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1053

به "خروج فرودگاه مهرآباد از تهران مسأله ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج فرودگاه مهرآباد از تهران مسأله ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید