خانم ها از تنها سفر کردن نترسند!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، یکی از مسائلی که هنگام سفر برای خانم ها مشکل به وجود می آورد، به تنهایی مسافرت کردن است. انتقاد از این مسئله که چطور یک خانم تنها می تواند یک سفر ایمن داشته باشد در بسیاری از جوامع، فرهنگ ها و خانواده ها مسئله ای اجتناب ناپذیر است. اما آنچه که مسلم است سفر یک خانم تجربه ای بی نظیر و باورنکردنی است که نباید به علت وجود ترس ها و تردید ها از دست برود. در اینجا پنج علت وجود دارد که نشان می دهد سفر به تنهایی امن است. با

خانم ها از تنها سفر کردن نترسند!

جهان کوچک است

حتی سرزمین های غریب و ناآشنا معمولا ارتباطی با وطن شما دارند. اگر فردی از دوستان شما در آنجا زندگی می نماید یا شما علاقه مشترکی با مردم محلی دارید، می توانید هر کجا که می روید راه ارتباطی پیدا کنید. اگر شما در حال برنامه ریزی اولین سفرتان هستید، پیشنهاد می کنم که به منطقه ها جنگی یا جزیره ای دوردست در اقیانوس آرام نروید، جایی که نمی توانید به زبان آنها صحبت کنید. دنبال مکانی باشید که بتوانید ارتباط برقرار کنید، جایی که در میان مردم، فعالیت ها و فرهنگ آن ها باشد. این امر می تواند شما را یاری کند که این مدل زندگی را آسان بگیرید.

اطلاعات آشکار است

منابع بی پایانی برای برنامه ریزی تعطیلات یا سفری طولانی وجود دارد. این روزها شما می توانید از کتاب های راهنما، مجلات سفر، بلاگ ها، توییتر و همسفران خود هدایت بگیرید. اگر در طول زمان در جستجوی مکان سفر خود باشید، حس اعتماد بیشتری در مورد مکان هایی که قصد سفر به آنها را دارید، پیدا خواهید کرد. من همواره قبل از اینکه به جایی سفر کنم در پی مسائل امنیتی، هزینه ها و فرهنگ آن مکان هستم. پرس و جو در مورد مکان موردنظرتان به تمام سوالاتی که ممکن است درباره مقصد انتخابی داشته باشید، پاسخ می دهد و احتمالا تمام تردیدهایی را که ممکن است شما را از رفتن به سفر بازدارد از بین می برد. سفر به آن خطرناکی که دیگران می گویند نیست. هنگامی که به زمانی برمی گردم که دیگران به من می گفتند به آنجا نرو یا خواهی مرد، متوجه می شوم که این نصیحت تقریبا از طرف کسانی است که هرگز به آن مکان ها نرفته بودند یا هرگز تحقیقی در مورد آن مکان ها انجام نداده بودند. مطبوعات در این امر دارای قدرت و نفوذ زیادی است. نمی توانم به شما بگویم که تا به حال چندین بار پوشش اخبار بین المللی را خوانده ام - اخباری که کاملا غلط است. شما احتیاج به یافتن منابع مطمئن و نصیحت از طرف افرادی دارید که می دانند در مورد چه صحبت می کنید. یکبار به خانواده ام گفتم که می خواهم به رواندا بروم. پدرم به من گفت تو جایی نمیری. پدرم به طور معین در مورد گذشته پرآشوب رواندا نگران بود. اگر پرس و جویی در این خصوص انجام داده بود، متوجه می شد که رواندا امن ترین کشور آفریقای شرقی است. وقتی در این مورد تحقیق کرد دیگر من هرگز کلمه ای در مورد نرفتن به آنجا نشنیدم. اندازه جرم در حیاط پشتی خانه شما می تواند به بدی جایی باشد که شما قصد سفر به آنجا را دارید البته اگر بدتر نباشد.

شما هیچگاه به معنای واقعی تنها نیستید

شما تصمیم گرفته اید که به تنهایی به سفر بروید اما نگران احساس تنهایی خود هستید. قبل از برنامه ریزی این سفر تردیدهای خودم را داشتم. 150 روز اول را خودم در جاده گذراندم اما واقعا فقط 3 روز را کاملا تنها بودم. مردم زیادی را در راستا سفرم دیدار کردم. تنها با کوشش کمی افراد را در سفرتان دیدار خواهید کرد. اگر چه این امر در مهمان خانه، گشت و گذار و یا یک کافه صورت گیرد شما سورپرایز خواهید شد از اینکه یک صحبت کوتاه چطور منجر به یافتن یک همسفر تازه و یا دوستی طولانی خواهد شد. اگر در این خصوص نگران هستید به هتل ها و مهمان خانه ها مراجعه کنید. برای شرکت در سفرهای روزانه برنامه ریزی کنید جایی که شما همسفران همفکری را دیدار خواهید کرد.

احتیاط کنید

احتمالا کسی را می شناسید که در برزیل به وسیله دزدان خیابانی مورد سرقت قرار گرفته، در ایتالیا جیبش را زده اند یا در آفریقای جنوبی مورد دستبرد واقع شده است. این اتفاق می تواند هر جا رخ دهد و من حس معمولی به این امر دارم. در بیشتر شهرها شب هنگام تنها به خیابان نمی روم، از تاکسی سرویس قابل اطمینان به جای اتوبوس عمومی استفاده می کنم. بعلاوه از قبل آشنا هستم که میزان بیشتری برای محل اقامت بپردازم و جایی باشم که مامور امنیت 24 ساعته برای مواقع ضروری وجود دارد. گاهی اوقات مردم به سادگی در زمان اشتباه در مکان اشتباه هستند. اغلب مواقع آنها بی دقت هستند یا باید بیشتر آماده باشند. من مسافرخانه مقرون به صرفه دوست دارم و از سوار شدن بر اتوبوس محلی لذت می برم. چه کسی دوست ندارد که شب بیرون برود؟ اما وقتی پای امنیتم در میان باشد از همه اینها چشم پوشی می کنم. وقتی تحقیق کردید تمام جوانب احتیاط مربوط به امنیت محل مورد نظر را مدنظر قرار دهید. من هم احتیاط می کنم. اگر به مسافرت نروید بسیاری از مکان های شگفت انگیز و تجربیات باورنکردنی را از دست می دهید. بسیاری از ترس های ما درباره مسافرت به عنوان یک خانم از بین خواهند رفت وقتی ما حق انجام آن را داشته باشیم. با کمی برنامه ریزی و حس ماجراجویی، شما می توانید سفر رویایی تان را آغاز کنید و تمام ترس ها و تردیدها را پشت سر گذارید اگرچه خانم هستید. منبع : nomadicmattمنبع: کجارو
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1642

به "خانم ها از تنها سفر کردن نترسند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانم ها از تنها سفر کردن نترسند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید