ترمیم جراحی پای 9 انگشتی ، برداشتن انگشت های اضافی و ساختن شست

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، زندگی یک مرد چینی که با 9 انگشت در یک پایش متولد شده بود، با یک جراحی برای برداشتن انگشتان اضافی به حالت عادی بازگشت.

ترمیم جراحی پای 9 انگشتی ، برداشتن انگشت های اضافی و ساختن شست

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو به نقل از دیلی میل، این مرد 21 ساله از شهر لوفنگ در جنوب چین که آجون نام دارد، سال ها بود که از ناهنجاری پایش احساس شرمندگی می کرد و در روابطش با دیگران دچار اشکال بود. آجون در نهایت تصمیم این مشکل را حل نماید.

این عارضه را که در آن فرد در یک دست یا یک پا بیش از پنج انگشت دارد، پلی داکتیلی می نامند. در جریان رشد رویان در رحم مادر، ابتدا دست ها و پاهایش شبیه به پارو است و حدود هفته ششم یا هفتم بارداری که شکاف های روی این پاروها ایجاد می گردد و انگشتان شکل می گیرند. پلی داکتیلی بی نظمی در این روند نموی دست ها و پاها ایجاد می گردد. اگر یک انگشت منفرد به طور نادرست به دو بخش تقسیم گردد، یک انگشت اضافی تشکیل می گردد.

اندازه این انگشت های اضافی ممکن است از یک برآمدگی کوچک تا یک انگشت کامل و دارای کارکرد کامل متفاوت باشد. این انگشت اضافی ممکن است فقط با پوست یا اعصاب به بقیه بدن چسبیده باشد یا دارای بخش های طبیعی باشد و به یک مفصل یا استخوان اضافی در دست یا پا وصل باشد.

گرچه این ناهنجاری در مجموع عارضه نادری است، اما در میان ناهنجاری های دست ها و پاها از جمله شایع ترین ها است و 45 دست ناهنجاری های مادرزادی پا را تشکیل می دهد.

پزشکان در یک جراحی 9 ساعته چهار انگشت اضافی پای او را برداشتند و یک انگشت شست بزرگ جدید برای او ساختند. پزشکان می گویند اینکه چنین ناهنجاری تا این سن بالا درمان نشده باشد، بسیار نادر است.

از آنجایی طبیعی ترین انگشت پای او به سمت بیرون قرار داشت، جراحان تصمیم گرفتند این انگشت را به سمت داخل در مطلوب ترین وضعیت قرار دهند و جایگزین انگشت پنجم نمایند و یک انگشت شست بزرگ جدید برای او بسازند.

آجون اکنون دوران نقاهت پس از جراحی را می گذراند و در چند هفته آینده از بیمارستان مرخص خواهد شد.

  • بهترین سن درمان ناهنجاری های فک

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 226

به "ترمیم جراحی پای 9 انگشتی ، برداشتن انگشت های اضافی و ساختن شست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترمیم جراحی پای 9 انگشتی ، برداشتن انگشت های اضافی و ساختن شست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید