تداوم بارندگی ها و کولاک در منطقه ها سردسیر تا روز سه شنبه

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران در نیمی از کشور و احتمال بروز سیلاب و تاخیر در پرواز ها و کولاک در منطقه ها سردسیر تا روز سه شنبه هشدار داد.

تداوم بارندگی ها و کولاک در منطقه ها سردسیر تا روز سه شنبه

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی در هشدار هواشناسی-سطح نارنجی از بارش باران، وزش باد شدید موقت، در منطقه ها گرمسیر همراه با رعد و برق و در نواحی سردسیر و ارتفاعات بارش برف تا روز سه شنبه اطلاع داد.

این اطلاعیه افزوده است: هشدار امروز (شنبه) در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان، غرب اصفهان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران است و برای فردا یک شنبه بارندگی ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان ادامه دارد.

روز دوشنبه در چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات غربی اصفهان و روز سه شنبه در چهارمحال و بختیاری، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شرق لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات استان های البرز، قزوین، تهران و غرب اصفهان بارش ها تقویت می گردد.

بر اساس این اطلاعیه، اثر مخاطره جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی جاده ها، کاهش دید و کولاک برف در جاده های کوهستانی، مسدود شدن جاده های کوهستانی و برف گیر، تاخیر یا لغو پرواز است.

سازمان هواشناسی به پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی آب رو ها و دهانه پل ها، تجهیز خودرو ها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از هر گونه فعالیت های کوهنوردی، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و آمادگی فرمانداری ها، شهرداری ها، راهداری، وزارت نیرو و سایر دستگاه های اجرایی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی ناشی از بارش برف و وقوع سیلاب توصیه نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1641

به "تداوم بارندگی ها و کولاک در منطقه ها سردسیر تا روز سه شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارندگی ها و کولاک در منطقه ها سردسیر تا روز سه شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید