امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا چهارشنبه 30 بهمن ماه به امضای جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران و فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا فوق لیسانس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله سینمایی گوگوریو، تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا چهارشنبه 30 بهمن ماه به امضای جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران و فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا رسید.

در ابتدای نشست امضای این تفاهم نامه، فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا، توانمندی های دانشگاه علم و صنعت ایران را در زمینه پرتاب ماهواره و دیگر فعالیت های حوزه هوافضا تحسین کرد و اضافه نمود: ما با دانشگاه های دیگری نیز تفاهم نامه همکاری امضا نموده ایم و به طور قطع امضای این تفاهم نامه جدید با دانشگاه علم وصنعت ایران برکات زیادی را برای کشور به همراه خواهد آورد.

وی سپس با مرور سابقه کوشش های دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در زمینه ساخت ماهواره گفت: اگر همکاری های دوجانبه و چندجانبه در این زمینه افزایش یابد، ارتقای فناوری فضایی کشور سریع تر رخ خواهد داد.

رئیس پژوهشگاه هوافضا در انتها خواهان توجه بیشتر به مقوله استانداردسازی تجهیزات فضایی، ضرورت مقابله با پدیده جنگ الکترونیک و کوشش برای ارتقای گام به گام وغیرشتاب زده فناوری های فضایی در کشور شد و اضافه نمود: حل همه این چالش ها و جلوگیری از وقوع سوانح هوایی و فضایی در کشور با نقش آفرینی دانشگاه ها ممکن است.

در ادامه جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران از جدیت این دانشگاه برای ارتقای تعاملات با پژوهشگاه های برتر کشور طی دو سال اخیر اطلاع داد و اضافه نمود: از این طریق می توان برای اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک، همتایابی دوجانبه همکاران هیات علمی، اجرای طرح های مشترک کاربردی و فعال تر کردن دانشجویان دکترا برنامه ریزی کرد.

ذاکری توضیح داد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای پژوهشگاه هوافضا هم افزایی ما و تبادل دانش و اطلاعات منجر به تعریف واجرای پروژه های ارزشمندی خواهد شد. همچنین با توجه به فعال شدن خوشه های تحقیقاتی خاص در دانشگاه علم و صنعت ایران به درخواست ریاست جمهوری می توان به وسیله چنین همکاری هایی برای یاری به دولت نیز اقدام کرد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در انتها با اشاره به راه اندازی رشته های جدید مهندسی هوا- فضا و مهندسی فناوری در این دانشگاه و سرانه بالای انتشار مقالات آی اس ای توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه و همکاری های ناشی از آن به بهبود صندلی هر دو طرف در نظام های رتبه بندی جهانی منجر گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 495

به "امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه هوافضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید