اروپا گردی با قطار

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اگر اولین بار است که به اروپا سفر می کنید، برترین راه برای گشت و گذار در اطراف این قاره سبز، استفاده از قطار است. هیچ چیز مانند حس آرامش و رهایی که در سفر با قطار تجربه می کنید نیست. می توانید به هر جایی بروید و هر کاری انجام دهید!

اروپا گردی با قطار

این روش سفر مانند این است که شما هم یک اروپایی هستید. در قطاری که همه اروپایی ها برای سفر درون اروپا سوار آن می شوند سفر خواهید کرد و با مردم ارتباط برقرار می کنید، چشم انداز ها را می بینید و طعم زندگی در اروپا را می چشید!

اما قبل از آغاز ماجراجویی تان و رفتن از این شهر به آن شهر و گذشتن از کشورهای مختلف، ابتدا باید چند نکته را رعایت کنید تا سفری فراموش نشدنی داشته باشید. این نکات را افرادی که با این قطارها سفر نموده اند تهیه کردند، پس خوب به آنها توجه کنید:

1- قبل از سفر خوب فکر کنید

اگر می دانید مقصد بعدی تان کجا خواهد بود و چه زمانی می خواهید به آن برسید، بهتر است سفرتان را به محض رسیدن به شهر یا کشور مبدا رزرو کنید. ای نکته زمانی اهمیت بیشتری پیدا می نماید که می خواهید این سفر را دست جمعی انجام دهید. اگر خیلی قضیه را لفت دهید ممکن است حتی پول تان را خرج موارد بی مورد کنید و دیگر پولی برای این ماجراجویی هیجان انگیز نداشته باشید.

2- جایگاه کنار پنجره را رزرو کنید و برترین چشم انداز را داشته باشید

همانطور که می دانید اورپا چشم انداز ها و بناهای تماشای بی شماری دارد. یکی از خوبی های سفر با قطارهای دور اروپا این است که به جای اینکه با وسایل نقلیه دیگر وقت تان را در راه هدر دهید، می توانید از ساعاتی که در راه هستید هم بهره ببرید و از پنجره قطار چشم انداز ها خیره کننده و دلربای اروپا را تماشا کنید. درمورد اینکه کدام قسمت قطار برای نشستن بهتر است و پنجره های قطار کجا است، هدایت بخواهید و قبل از رزرو جا این اطلاعات را به دست آورید. بر هیچ کس پوشیده نیست که چشم انداز ها بی نظیری در انتظار مسافران این قطار است، به خصوص در کشور سوئیس و در امتداد کوه ها آلپ!

3- غذاتان را با خودتان بببرید

همه ما می دانیم که غذای قطار خوردن ندارد، حتی در آنور آب! غذای قطار می تواند طعم نامطلوبی داشته باشد و کیفیتی پایین. پس به جای اینکه هزینه زیاد غذای بد مزه قطار را بدهید، برای خودتان ناهار، شام و خوراکی بین راه بیاورید. این کار راهی عالی برای آشنا شدن و بر قراری ارتباط با مردم هم هست. خوراکی و شیرینی هایی کوچک با خود به همراه بیاورید، آنها را به مسافران دیگر تعارف کنید و سر صحبت را با آنها باز کنید. به خصوص اگر تنها سفر می کنید وسرتان درد می نماید برای قصه های عجیب و آشنا شدن با آدم های تازه!

4- (به طوری زیرکانه) مزاحم ها را از خود دور کنید

همانطور که گفتیم این نکات به وسیله افرادی که با این قطارها سفر نموده اند نوشته شده است بنابراین بسیار کاربردی هستند. ممکن است این مورد به نظرتان عجیب بیاید اما بهتر است برای آرامش خودتان به آن اعتماد کنید و انجامش دهید. همراه خودتان یک هد بند با رنگ جیغ که روی آن نوشته شده dont talk to me! (با من حرف نزن!) بیاورید. این نکته ساعت 1 نصف شب که در خواب هستید و مسافر بغل دستی تان اصرار دارد با شما صحبت کند و یا به شما خوراکی تعارف کند، به یاری تان می آید!

5- برای ذخیره کردن پول و صرفه جویی در هزینه ها هاستل بگیرید

اینکه شب را در سفر باشید تا نخواهید پول جا بدهید فکری مالی است، اما به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. چرا که در این صورت چشم انداز ها بی نظیر و همنشینی های صمیمی را از دست می دهید و کل مدت سفر را در خواب هستید. برای اینکه سفرتان مقرون به صرفه دربیاید به جای هتل هاستل بگیرید.

6- از تمام مزایای سفر بهره ببرید

وقتی ویزا و اجازه سفر در اروپا را دریافت می کنید، می توانید از تخفیف های ویژه ای هم برخوردار شوید. مثلا می توانید بلیط کشتی های مسافر بری را با تخفیف تهیه کنید. پس قبل از انجام هزینه های اضافی، حقوق و مزایایی که شامل تان می شوند را به خوبی بشناسید و درموردشان اطلاعات به دست آورید.

7- سبک سفر کنید و جایی خالی در کیف یا چمدان تان داشته باشید

تا جایی که می توانید سبک سفر کنید. مسافرت با قطار به آن معنی است که ممکن است مجبور باشید پیاده روی های زیادی داشته باشید، یا بین ایستگاه ها و یا به مقصد بعدی تان. بعلاوه باید جایی خالی در چمدان یا کوله پشتی تان برای سوغاتی ها و یادگاری هایی که در شهرهای مختلف خواهید خرید، در نظر بگیرید. اما این را هم به خاطر داشته باشید که هر سوغاتی خریداری کنید تا انتها سفر همراه شما است و باید همیشه آن را از این جا به آن جا بکشید. پس ممکن است این مجسمه سنگی برج پیزا به نظر بسیار زیبا و شیک بیاید، اما زمانی که کیف تان سنگین شد و با زحمت و کمر درد آن را در پی خود کشیدید، خرید آن دیگر عاقلانه به نظر نمی رسد!

8- وسایل تان را نزد امانت نگه دارها بگذارید

اگر صبح به یک کشور رسیدید و می خواهید تا شب آن را بگردید و شب هم دوباره سوار قطار شده و سفرتان را دنبال کنید، بهتر است وسایلی که در آن روز به آنها احتیاجی ندارید را نزد امانت نگهدارها و در کمدهای قفل داری که در ایستگاه های قطار تعبیه شده اند بگذارید. به این ترتیب با کوله باری سبک سفر خواهید کرد و در هنگام گشت و گذار مجبور نیستید بار اضافه بکشید.

9- آماده باشید

با دقت برنامه ریزی کنید و برای هر شهر وقت معینی قرار دهید و بر طبق آن عمل کنید تا به همه جا برسید، به خصوص اگر در مضیقه زمانی هستید و وقت محدودی دارید. درمورد جایی که برنامه دارید به آن بروید اطلاعات جمع آوری کنید و حتی قبل از رسیدن به آنجا جاذبه های توریستی که دوست دارید به آنها سر بزنید را تعیین کنید. به این ترتیب به محض اینک به ایستگاه رسیدید می دانید می خواهید به کجا بروید و با یک کوله بزرگ و سنگین در شهر آواره و سرگردان نمی شوید. این نصیحت برای زمانی که درون قطار هستید هم به درد می خورد. در قطار لباسی راحت بپوشید و وسیله ای برای سرگرم کردن خود به همراه بیاورید، در غیر این صورت زمان برای تان طولانی خواهد گذشت و حوصله تان سر می رود.

10- از جهت قطار خارج شوید!

اروپا گردی با قطار یکی از برترین راه ها برای گشت و گذار و تماشا اروپا است اما این قطار به همه قسمت های اروپا سفر نمی نماید و نمی توان همه جا را با آن پیمود. بنابراین علاوه بر برنامه ریزی برای مسافرت با قطار، در برنامه تان بگنجانید تا از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی دیگر هم برای تماشا جاهایی که قطار به آنها نمی رود بهره ببرید. این وسایل حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه هستند و شما را به جاهایی می برند که قطار هرگز کلاهش هم آنجا نمی افتد! جاهایی که اگر نبینید از دست تان رفته است! پس تمام سفرتان را هم با قطار انجام ندهید و گاهی از آن بیرون بپرید!

منبع: فوت و فن / statravel.co.uk
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1816

به "اروپا گردی با قطار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا گردی با قطار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید