آتش بازی شگفت انگیز در اعماق تاریک دریا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، زیست تابیِ شاخک های این جانور دریایی آن را به یک صحنۀ آتش بازی در اعماق تاریک دریا شبیه نموده است.

آتش بازی شگفت انگیز در اعماق تاریک دریا

خبرنگاران | جانوری دریایی با نام علمی پاچیکریانتوس مالتیپلیکاتوس (Pachycerianthus multiplicatus) وجود دارد که به خاطر شکل و شمایل شگفت انگیزش عموما با نام شقایق آتش بازی (firework anemone) شناخته می گردد.

به گزارش خبرنگاران ؛ این جانور گونه ای از شقایق های دریایی لوله ای است که در منطقه ها کم عمق دریا ها (معمولا در سواحل شمال اروپا مثل انگلیس و اسکاتلند) زندگی می نماید. این جانور حالتی گیاه مانند دارد و با ساقه ای به طول یک متر خودش را در گل و لای کف دریا محکم می نماید. هر کدام از این جانوران حدود 200 شاخک دارد که تا 30 سانتیمتر رشد می نمایند. تغذیۀ شقایق های آتش بازی از کرم های پلانکتونی است.

رنگ شاخک های این جانور معمولا سفید یا مایل به قهوه ای است، اما آن چیزی که نام شقایق آتش بازی را برازندۀ آن می نماید، امکان تابش نور زیستی از شاخک های آن است (شبیه به همان کاری که کرم شب تاب می نماید). عکس هایی که این جانور را با نور زیستی یا زیست تابی اش ثبت نموده اند گاهی واقعا شبیه به تصاویری از آتش بازی های باشکوه و زیبا به نظر می رسند.

شاخک های باریک و بلند این جانور با تابش سبز و آبی شان در اعماق تاریک دریا، این جانور را کاملا شبیه به صحنۀ انفجار ترقه های آتش بازی در تاریکی آسمان شب نموده اند. در این جا تصاویری زیبا از این آتش بازی دریایی را ملاحظه می کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1917

به "آتش بازی شگفت انگیز در اعماق تاریک دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بازی شگفت انگیز در اعماق تاریک دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید