یاری روسیه به آسیای مرکزی برای مقابله با ارسال سلاح برای تروریست ها

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، روسیه 500 هزار دلار برای اجرای طرح ویژه سازمان ملل در زمینه ارائه یاری های فنی به کشورهای منطقه آسیای مرکزی به منظور مبارزه با قاچاق غیرقانونی اسلحه و عرضه آنها به گروه های تروریستی اختصاص داده است.

یاری روسیه به آسیای مرکزی برای مقابله با ارسال سلاح برای تروریست ها

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو به نقل از خبرگزاری اینترفکس، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل صبح امروز گفت که این کشور مبلغ 500 هزار دلار برای اجرای طرح ویژه سازمان ملل در زمینه ارائه یاری های فنی به کشورهای منطقه آسیای مرکزی برای مبارزه با قاچاق غیرقانونی اسلحه و عرضه آنها به تروریست ها اختصاص داده است.

بر اساس اطلاعات منتشره در سایت رسمی دفتر نمایندگی فدراسیون روسیه در نیویورک، این کشور برای اجرای مرحله نخست این پروژه نیم میلیون دلار آمریکا اختصاص داده است و میخواهد در چارچوب اجرای آن، حمایت های تخصصی لازم برای تحقق این طرح در منطقه آسیای مرکزی را نیز به سازمان ملل ارائه دهد.

به گفته نبنزیا، این نخستین برنامه ارائه یاری های فنی در نوع خود تحت نظارت سازمان ملل در این رابطه است که در چارچوب برنامه مبارزه با تروریسم، خلع سلاح و جرایم سازمان یافته انجام می گردد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل همچنین تأکید کرد که یکی از مهمترین وظایف در اجرای این ابتکارعمل، یافتن منابع اصلی تأمین تسلیحات برای تروریستها است. علاوه بر این، بسیار مهم است که در راستای این تعامل از سیاسی کردن این اقدامات خودداری شده و نقش هماهنگ کننده اصلی سازمان ملل رعایت گردد.

این دیپلمات بلدپایه روس اضافه نمود: ما امیدواریم که این پروژه موثر واقع شده و متعاقباً در سایر مناطق دنیا نیز اجرا گردد.

در اواخر سال گذشته میلادی (دی ماه)، نیکولای پاتروشییف، دبیر شورای امنیت روسیه درباره قصد گروه تروریستی داعش برای فعال کردن اقدامات خود در منطقه آسیای مرکزی هشدار داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 418

به "یاری روسیه به آسیای مرکزی برای مقابله با ارسال سلاح برای تروریست ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری روسیه به آسیای مرکزی برای مقابله با ارسال سلاح برای تروریست ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید