کشته و زخمی شدن 21 شبه نظامی ائتلاف سعودی در شمال غربی یمن

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، منابع یمنی از کشته و زخمی شدن 21 نفر از عناصر شبه نظامی وابسته به ائتلاف سعودی در عملیات تک تیراندازان ارتش یمن در شمال غربی این کشور خبر دادند.

کشته و زخمی شدن 21 شبه نظامی ائتلاف سعودی در شمال غربی یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی در ادامه دست آوردهای خود در جنگ با ائتلاف سعودی، شماری از شبه نظامیان ائتلاف سعودی را از پای درآوردند.

مرکز اطلاع رسانی نظامی یمن موسوم به الاعلام الحربی گزارش داد که یگان تک تیرانداز ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه، 21 نفر از عناصر مسلح وابسته به ائتلاف سعودی را در دو محور حرض و حیران در استان حجه (شمال غربی یمن) کشته و یا زخمی کردند.

الاعلام الحربی در ادامه گزارش داد که نیروهای یمنی روز یکشنبه همچنین با انجام یک عملیات تهاجمی، به مواضع عناصر شبه نظامی ائتلاف سعودی در شمال شرق جبل النار استان حجه حمله کردند که در نتیجه آن، تعدادی از آنها کشته و یا زخمی شدند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن بعد از گذشت چهار سال و شش ماه از آغاز جنگ همچنان ادامه دارد و این جنگ با وجود دست برتر ارتش یمن و همزمان پیشنهاد انصارالله درباره توقف آن، همچنان به خواسته ائتلاف سعودی-اماراتی ادامه دارد.

وزارت کشور یمن اخیرا با برگزاری نمایشگاهی از شواهد جنایی جمع آوری شده علیه جنایات ائتلاف متجاوز، آماری درباره تعداد کشته ها و مجروحان ارائه داد و در آن گفت که از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن در سال 2015 تاکنون، بیش از 4 هزار زن و کودک در حملات ائتلاف سعودی کشته شده اند(جزئیات بیشتر).

جنگ علیه یمن در فرودین ماه 1394 آغاز شد و بهانه سعودی و چندین کشور دیگر برای این جنگ بازگشت دولت قانونی به تعبیر خودشان بود. این جنگ اکنون وارد پنجمین سال خود شده و عربستان که در مقابل افزایش توانایی نظامی ارتش یمن مبهوت شده دنبال راه حلی آبرومندانه برای خروج از آن است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 127

به "کشته و زخمی شدن 21 شبه نظامی ائتلاف سعودی در شمال غربی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته و زخمی شدن 21 شبه نظامی ائتلاف سعودی در شمال غربی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید