کرونا صنعت گردشگری را 7 سال عقب کشید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سازمان دنیای گردشگری سازمان ملل (UNWTO) در جدیدترین گزارش خود با اشاره به محدودیت های اجتناب ناپذیر سفر در سراسر دنیا به سبب شیوع ویروس کرونا، پیش بینی کرد که میزان سفرهای بین المللی در سال 2020 با مقایسه با آمار سال گذشته 20 تا 30 درصد نزول خواهد داشت که در این صورت با زیان 290تا 440 میلیارد دلاری برای این صنعت همراه خواهد بود.

کرونا صنعت گردشگری را 7 سال عقب کشید

سازمان دنیای گردشگری تاکید می نماید این آمار و اقام بر اساس آخرین تحولات دنیای ارائه شده است و جامعه دنیای با بحران اجتماعی و مالی بی سابق های روبرو شده است، از این رو این پیش بینی را باید با احتیاط و با در نظر دریافت ماهیت بی نهایت بی ثبات بحران کنونی تفسیر کرد.

بر اساس این پیش بینی، پنج تا هفت سال رشد صنعت گردشگری بر اثر بحران کرونا از دست خواهد رفت و دوباره به آمارهای بین سالهای 2012 تا 2014 بازخواهیم گشت.

در سال 2009 میلادی و در سایه بحران مالی دنیای، میزان سفر گردشگران خارجی تنها 4 درصد نزول داشت و این در حالی است که در سال 2003 و با شیوع ویروس سارس گردشگری بین المللی با نزول تنها 0.4 درصدی رو به رو شد.

سیر تحول صنعت گردشگری در 20 سال اخیر

زوراب پولولیکاشویلی رئیس سازمان دنیای گردشگری در این باره گفت: گردشگری یکی از بخشهای مالی است که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده است با این وجود اولین و مهمترین اولویت ما همکاری و تعامل برای کاهش دادن تاثیرات این بحران بویژه بر روی اشتغال و همچنین استفاده از اقدامات حمایتی چون اشتغال زایی و افزایش رفاه مالی است.

او همچنین اضافه نمود: گرچه هنوز برای ارزیابی کامل تاثیران این بحران دنیا بر روی صنعت توریسم خیلی زود است اما تعیین است که میلیون ها شغل وابسته به این صنعت در خطر نابودی هستند. حدود 80 درصد از کسب و کارهای مرتبط با گردشگری، کوچک و متوسط هستند و این گردشگری همیشه برای اشتغالزایی برای زنان، جوانان و جمعیت روستایی پیشتاز بوده است.

در ادامه این ارزیابی، رئیس سازمان دنیای گردشگری به مقاومت و ظرفیت تاریخی صنعت گردشگری برای اشتغال زایی پس از غلبه بر شرایط بحرانی کنونی اشاره نمود و در عین حال به اهمیت همکاری بین المللی و قراردادن گردشگری به عنوان بخشی اساسی از تلاشها در جهت بهبود شرایط تاکید نمود.

شرایط گردشگری در کشورهایی با بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا

سازمان دنیای گردشگری از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا، همکاری نزدیکی با سازمان دنیای بهداشت در ارائه راهکارهای برای راهنمایی گردشگری برای مسئولان این حوزه و گردشگران داشته است و سازمان دنیای بهداشت نیز کمیته ای را تحت عنوان بحران دنیای گردشگری تشکیل داده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 641

به "کرونا صنعت گردشگری را 7 سال عقب کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا صنعت گردشگری را 7 سال عقب کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید