کرونای بوتسوانایی بدتر از دلتا؛ علائم کرونایی آفریقایی چیست؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، بررسی ها نشان می دهد شیوع نوع نو کرونا با 32 جهش نگران کننده، تکامل یافته ترین سویه کووید تا به امروز است و می تواند بدتر از دلتا باشد.

کرونای بوتسوانایی بدتر از دلتا؛ علائم کرونایی آفریقایی چیست؟

به گزارش فارس به نقل از سی جی تی ان، بررسی ها نشان می دهد شیوع نوع نو کرونا با نام علمی B.1.1.529 که 32 جهش وحشتناک دارد، تکامل یافته ترین سویه کووید تا به امروز است و می تواند بدتر از دلتا باشد.

شیوع کرونا بوتسوانایی Nu نگرانی جوامع بشری و سازمان جهانی بهداشت را درپی داشته و تا به امروز سه مورد از آن گزارش شده است. همچنین شش مورد دیگر در آفریقای جنوبی و یک مورد در هنگ کنگ نیز گزارش شده است.

اولین موارد این گونه در تاریخ 11 نوامبر (20 آبان) و کشور بوتسوانا کشف و سه روز پس از آن اولین مورد در آفریقای جنوبی ثبت شد. مورد کشف شده در هنگ کنگ نیز به مردی 36 ساله مربوط می شود که در گذشته به آفریقا جنوبی سفر کرده و چندین روز در آنجا اقامت داشته است.

به گفته کارشناسان، واریانت نو دارای 32 جهش است که بسیاری از آن ها نشان می دهد مقاومت بیشتری به واکسن دارد؛ دانشمندان نیز هشدار می دهند که این نوع ممکن است تقریباً از هر چیز دیگری بدتر باشد.

کارشناسان انگلیسی زنگ خطر را در مورد این نوع نو از کووید به صدا درآورده اند؛ گمان می رود سویه نو کووید 19 در بوتسوانا ظاهر شده و جهش یافته ترین نسخه ویروس تا به امروز است.

سازمان جهانی بهداشت امروز 26 نوامبر، برای بررسی گونه نو ویروس کرونا که به تازگی در جنوب آفریقا مشاهده شده، نشست اضطراری تشکیل می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1693

به "کرونای بوتسوانایی بدتر از دلتا؛ علائم کرونایی آفریقایی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای بوتسوانایی بدتر از دلتا؛ علائم کرونایی آفریقایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید