کرزی: پیوستن طالبان به دولت کنونی بهترین راه برای صلح است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس جمهور سابق افغانستان اظهارداشت که بهترین و راحت ترین راه برای تامین صلح در افغانستان، پیوستن گروه طالبان به دولت کنونی این کشور است.

کرزی: پیوستن طالبان به دولت کنونی بهترین راه برای صلح است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان به تی آر تی گفت که راحت ترین و بهترین راه برای برقراری صلح در افغانستان این است که طالبان با تقسیم قدرت با دولت کنونی موافقت کند.

کرزی به این رسانه ترکیه ای گفت: برای صلح در افغانستان، بهترین کار این است که طالبان با تقسیم قدرت با دولت فعلی موافقت کند. ساده ترین کار این است که این گروه رئیس جمهور غنی را برای مدتی بپذیرد.

وی افزود که اگر طالبان تقسیم قدرت با دولت کنونی را نپذیرد باز هم صلح اولویت مردم افغانستان است و باید تمهیدات درگیری صورت گیرد.

رئیس جمهور سابق افغانستان ادامه داد: ما باید برای صلح آنچه لازم است انجام دهیم اما این توافق هرچه که باشد چشم انداز آن باید کشوری باشد که در آن شهروندان از حقوق انتخاب دولت خود با اختیار آزاد خود برخوردار شوند.

کرزی همچنین خواستار تغییر طالبان و پذیرش حقایق جدید افغانستان توسط این گروه شد و از طرف جمهوریت نیز خواست تا خود را با تغییرات سازگار کند.

وی تاکید کرد: همه ما باید تا حد ممکن از تأثیرات منفی خارجی بر ما که باعث درگیری و باعث بی اعتمادی است ، جدا شویم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1274

به "کرزی: پیوستن طالبان به دولت کنونی بهترین راه برای صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: پیوستن طالبان به دولت کنونی بهترین راه برای صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید