کاهش بیش از سه برابر پیش بینی ها ذخایر نفت خام آمریکا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اقتصاد نیوز: ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 20 دسامبر، 5.5میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به 441.4 میلیون بشکه رسید در حالی که تحلیلگران پیش بینی می کردند کاهش ذخایر آمریکا برابر با 1.7 میلیون بشکه در روز باشد.

کاهش بیش از سه برابر پیش بینی ها ذخایر نفت خام آمریکا

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار کاهش یافته است چون پالایشگاه ها فراوری خود را در سرانجام امسال میلادی افزایش داده اند.

ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 20 دسامبر، 5.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به 441.4 میلیون بشکه رسید در حالی که تحلیلگران پیش بینی می کردند کاهش ذخایر آمریکا برابر با 1.7 میلیون بشکه در روز باشد.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پالایش نفت خام در هفته گذشته 418 هزار بشکه افزایش داشت. نرخ فعالیت پالایشگاه ها 2.7 درصد در این هفته افزایش یافت.

قیمت نفت خام برنت 16 سنت بالا رفته و به 68.08 دلار در هر بشکه رسیده است و قیمت نفت خام آمریکا با 2 سنت کاهش 61.66 دلار در هر بشکه معامله می گردد.

اندرو لیپو، رئیس شرکت نفت لیپو در هوستون گفت: بالاخره پس از ماه ها انتظار، تعمیرات پاییزه پالایشگاه ها سرانجام یافت و شاهد افزایش فعالیت آنها هستیم که باعث شده ذخایر نفت خام در این هفته کاهش قابل توجهی پیدا کند.

متأسفانه پالایشگاه ها در حال تبدیل مازاد نفت خام به ذخایر اضافی بنزین هستند که به نفع حاشیه سود آنها در اوایل 2020 نیست.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود ذخایر بنزین این کشور دو میلیون بشکه در این هفته افزایش یافته و به 239.3 میلیون بشکه رسیده است. این بالاترین حد ذخایر بنزین از ماه مارس تا به امروز است. تحلیلگران یک افزایش 1.7 میلیون بشکه ای را برای ذخایر بنزین پیش بینی می نمایند.

ذخایر نفت خام در کاشینگ اوکلاهاما 2.4 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته کاهش داشت.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد ذخایر میعانات گازی که شامل دیزل و نفت گرمایشی می گردد 152 هزار بشکه در این هفته کاهش یافته و به 124.9 میلیون بشکه رسیده است در حالی که انتظار می رفت 800 هزار بشکه افزایش داشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 370

به "کاهش بیش از سه برابر پیش بینی ها ذخایر نفت خام آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بیش از سه برابر پیش بینی ها ذخایر نفت خام آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید