کاخ سفید از حضور مشاور کرونایی ترامپ در کنگره ممانعت کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، کاخ سفید عضو ارشد کارگروه مبارزه با کرونا را از حضور و شهادت دهی در مجلس نمایندگان آمریکا منع کرد.

کاخ سفید از حضور مشاور کرونایی ترامپ در کنگره ممانعت کرد

شبکه خبری سی ان ان بامداد شنبه گزارش داد کاخ سفید دکتر آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه مقابله با کرونا را که توسط دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به این سمت منصوب شده، از حضور در جلسه یکی از کمیسیون های فرعی مجلس نمایندگان منع نموده است.

سخنگوی کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا از فائوچی که رییس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی این کشور نیز هست، خواسته بود که در نشست یکی از کمیسیون های فرعی این کمیته که این هفته برای آنالیز عملکرد دولت ترامپ در مقابله با کرونا تشکیل می گردد، حضور یابد.

جاد دیر معاون سخنگوی کاخ سفید در این باره به سی ان ان گفت حضور هر یک از اعضای کارگروه مقابله با کرونا در کنگره همزمان با کوشش دولت ترامپ برای بازگشایی اقتصاد و فراوری واکسن اقدامی غیرمفید است.

وی در عین حال گفت که کاخ سفید در زمان مناسب برای همکاری با کنگره آماده خواهد بود.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت را در این شاخه قانون گذاری در اختیار دارند، انتقادهای وسیعی را از دولت ترامپ پیرامون نحوه عملکرد آن در مقابله با شیوع ویروس کووید19 در آمریکا مطرح نموده اند.

ترامپ متهم است که در شروع شیوع کرونا در آمریکا آن را انکار و سپس به کوچک جلوه دادن این موضوع نموده است و باعث واکنش دیرهنگام و در نتیجه شیوع گسترده این ویروس در ایالات متحده شده است.

تا به امروز بیش از یک میلیون و صد هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از 64 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. آمریکا یک سوم مبتلایان به کرونا و بیش از 27 درصد مرگ ومیر ناشی از این ویروس در دنیا را به خود اختصاص داده است.

در آخرین تحولات در این زمینه، کوین مکارتی رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گذشته از کوشش نانسی پلوسی رییس دموکرات این مجلس برای فراهم کردن استیضاح دوم ترامپ به دلیل کم کاری های وی در برابر کنترل کرونا اطلاع داد.

مکارتی با متهم کردن پلوسی به راه انداختن شرایط استیضاح دوم ترامپ گفت که او تیمی برای کمیته نظارت بر عملکرد دولت در خصوص کرونا انتخاب نموده که همگی از منتقدین جدی ترامپ و از اعضای تیم استیضاح وی در سال گذشته بودند.

ترامپ در سال گذشته متهم شده بود که رییس جمهوری اوکراین را با متوقف کردن یاری نظامی 400 میلیون دلاری تحت فشار گذاشته بود تا علیه شرکت بوریسما تحقیقاتی نموده و نتایج آن را علنی کند. هانتر بایدن پسر جو بایدن رقیب دمکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 عضو هیات مدیره شرکت بوریسما بود و گفته می شد که ترامپ قصد داشته با تحقیقات علیه این شرکت، موقعیت بایدن را در انتخابات تضعیف کند.

کاخ سفید در جریان تحقیقات مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ در سال گذشته نیز از حضور بسیاری از مقام های دولت در جلسات شهادت دهی جلوگیری کرد.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 709

به "کاخ سفید از حضور مشاور کرونایی ترامپ در کنگره ممانعت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید از حضور مشاور کرونایی ترامپ در کنگره ممانعت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید