پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 آبان 1400

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران ابری پیش بینی می گردد. فردا 25 آبان ماه 1400 هوای تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 آبان 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران 16 و 5 درجه است.

امروز آسمان تهران ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از شانزده درجه به مرور و در طول روز به پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 8 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (26 آبان ماه) ابری با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (27 آبان ماه) ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و برای روز آدینه (28 آبان) با حداقل دمای 4 درجه و با حداکثر دمای 10 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (25 آبان ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (26 آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (26 آبان ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در استان های ساحلی خزر و بعضی نقاط استان های اردبیل، همدان ،مرکزی، لرستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان، یزد، بوشهر و فارس شاهد بارش باران خواهیم بود.

در نیمه شمالی کشور دما به طور میانگین بین6 تا 12 درجه کاهش می یابد.

در شمال شرق کشور وزش باد شدید و در بعضی نقاط گرد و خاک پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1617

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 آبان 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 26 آبان 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید