وزیر دفاع آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کنیم

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر دفاع آلمان در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه برلین سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را درست نمی داند همچنین گفت که کشورش در عملیات نظارت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز مشارکت نمی کند.

وزیر دفاع آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کنیم

با تور آلمان لحظه آخر از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، آنگرت کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ خواهان عملیات نظامی قدرتمندانه تر در آفریقا شد. وی یک عملیات قدرتمندانه تر در مبارزه با تروریسم داعش در منطقه ساحل آفریقا را ضروری دانست.

وزیر دفاع آلمان ساحل عاج را یک منطقه مهم برای اروپا با توجه به مسئله مهاجرت و یا تهدیدهای تروریستی دانسته و تاکید نمود که به همین دلیل این مسئله اهمیت دارد که آلمان در این منطقه از جمله از لحاظ نظامی فعالیت کند.

وی با اشاره به اینکه در بحران سوریه مسئله تاثیرات انفعال اروپا آشکارا معین شده است، همچنین گفت که در دیگر مناقشات و مناطق بحرانی نباید دوباره این اتفاق بیفتد.

کارن بائر همچنین اقدام مشترک اروپا در تنگه هرمز و محافظت از راستاهای دریایی را ضروری دانسته و در عین حال تاکید نمود که آلمان در ماموریت نظارت دریایی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کند چرا که برلین سیاست فشار حداکثری آمریکا در قبال ایران را راه چاره درستی نمی داند.

وزیر دفاع آلمان در عین حال گفت که پایداری منطقه و اصل راه های دریایی باز همچنین برای آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

کرامپ کارن بائر همچنین کشورهای اروپایی را به کوشش بیشتر برای امنیت مشترک فراخوانده و گفت: من اروپا و کشور خود را موظف می دانم شایستگی عمل بیشتر و اراده بیشتری برای اقدام کردن را از خود نشان دهند.

وی تاکید نمود: ما آلمانی ها و اروپاییان در موقعیت استراتژیکی هستیم که به طور فزاینده ای با رقابت قدرتهای بزرگ معین می گردد.

وزیر دفاع آلمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که غرب تحت فشار داخل و خارج بالایی قرار گرفته است و در سیاست نظم بین المللی ضعیف شده است.

وی همچنین گفت که اروپا باید مذاکرات استراتژیک بیشتری انجام دهد و برای امنیت خود کاری کند.

وزیر دفاع آلمان تاکید نمود که می خواهد تاثیر سیاست دفاعی- امنیتی آلمان بزرگتر، هماهنگ تر و واضح تر دیده گردد.

کارن بائر تاکید نمود : ما می خواهیم وقتی بادی سخت به ما می وزد بتوانیم علایق خود را دنبال نموده و در راستا خودمان بمانیم.

کنفرانس امنیتی مونیخ از روز آدینه تا یکشنبه (25 تا 27 بهمن ماه) در مونیخ برگزار می گردد و بیش از 500 شخصیت مهم از سراسر جهان در این اجلاس بین المللی حضور خواهند داشت.

به گفته ولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس بین المللی مونیخ حدود 35 نفر از سران کشورها و 100 وزیر امور خارجه و وزیر دفاع در این اجلاس مهم بین المللی گرد هم خواهند آمد.

دولت آلمان برای برگزاری این کنفرانس مهم بین المللی حدود 10 میلیون یورو هزینه نموده است.

در پنجاه و ششمین کنفرانس بین المللی مونیخ به موضوعات مهمی از جمله بحران سوریه، مناقشات اخیر بین آمریکا و ایران و مناقشات خاورمیانه ای پرداخته خواهد شد. همچنین مسئله مقابله با ویروس کرونا در چین هم از دیگر موضوعاتی است که در این نشست به آن پرداخته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 451

به "وزیر دفاع آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید