وزیر خارجه سوریه: امیدواریم سفارت سوریه به زودی در طرابلس لیبی افتتاح گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر خارجه سوریه امروز پس از امضای یادداشت تفاهم با دولت شرق لیبی در مورد افتتاح مقرهای دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد که سفارت سوریه به زودی در طرابلس لیبی افتتاح گردد.

وزیر خارجه سوریه: امیدواریم سفارت سوریه به زودی در طرابلس لیبی افتتاح گردد

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه امروز یکشنبه پس از امضای یادداشت تفاهم برای افتتاح مقرهای دیپلماتیک، گفت که امیدوار است به زودی سفارت سوریه در طرابلس افتتاح گردد.

عبدالرحمن الاحیرش معاون رئیس مجلس دولت لیبی و عبدالهادی الحویج وزیر خارجه و همکاری بین المللی در دولت موقت لیبی در شرق این کشور امروز (یکشنبه) با ولید المعلم وزیر خارجه و معاون نخست وزیر سوریه ملاقات کرد.

در این ملاقات یادداشت تفاهمی میان وزیران خارجه سوریه و وزارت خارجه و همکاری بین المللی لیبی برای افتتاح مقرهای دیپلماتیک و کنسولی، هماهنگی میان دو کشور در محافل بین المللی و منطقه ای در مقابله با مداخلات و تجاوز ترکیه و رسوا کردن سیاست های استعماری آن امضا شد.(جزئیات بیشتر)

طبق گزارش شبکه المیادین، المعلم گفت که امیدوار است به زودی سفارت سوریه در طرابلس افتتاح گردد.

او اضافه کرد که در ملاقات با هیأت لیبی چالش های پیش روی کشورها از جمله تروریسم و اجیر کردن مزدوران آنالیز شده است.

وزیر خارجه دولت موقت لیبی نیز گفت که به زودی مقر سفارت لیبی در دمشق را تحویل خواهیم گرفت و روابط ما شاهد بهبود چشمگیر خواهد بود.

دولت موقت لیبی در شرق که ژنرال خلیفه حفتر نیز وابسته به آن است از حمایت چند کشور از جمله روسیه، مصر و امارات برخوردار است و در مقابل دولت وفاق ملی در طرابلس (غرب لیبی) به ریاست فائز السراج از حمایت ترکیه برخوردار است.

نیروهای شرق لیبی تحت امر حفتر از یازده ماه پیش با هدف سیطره بر طرابلس به مناطق حومه آن حمله نموده اند اما با مقاومت نیروهای دولت وفاق ملی روبرو شده و هنوز نتوانسته اند وارد شهر شوند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 551

به "وزیر خارجه سوریه: امیدواریم سفارت سوریه به زودی در طرابلس لیبی افتتاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه سوریه: امیدواریم سفارت سوریه به زودی در طرابلس لیبی افتتاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید