واکسیناسیون سالمندان فوتی ها را کاهش داد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش 3.3 درصدی مراجعه سرپایی این بیماران در هفته چهارم خرداد ماه در استان تهران اطلاع داد.

واکسیناسیون سالمندان فوتی ها را کاهش داد

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در تشریح آخرین شرایط شیوع کرونا ویروس در تهران در خاتمه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر استان تهران به جز سه شهرستان ملارد، شهرقدس و بهارستان که زرد هستند، سایر نقاط استان در شرایط نارنجی قرار دارند. از اوایل هفته سوم خرداد فرآیند کاهش نزولی بیماری متوقف و سرعت کاهش کندتر شده است.

وی اضافه نمود: از هفته سوم خرداد هم شاهد افزایش 3.3 درصدی مراجعین سرپایی هستیم و کماکان اندازه بستری در استان تهران سیر ثابتی را دارد به شکلی که 8747 بیمار به صورت سرپایی به بخش بهداشت مراجعه کردند و 719 بیمار در بیمارستان ها بستری شدند که از این تعداد 162 نفر در بخش ویژه بستری شدند. به صورت کلی تعداد کل بستری ها در استان تهران در حال حاضر 4192 بیمار است که از این تعداد 1152 بیمار در بخش ویژه بستری هستند.

زالی ادامه داد: در نقطه مقابل 654 بیمار ترخیص شده اند که تعداد آنها کمتر از بستری هاست. تهران جزو پنج استان برتر از نظر جمعیت سالمندان است لذا پوشش واکسیناسیون سالمندان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تاکید نمود: در هفته سوم خرداد در گروه سنی 70 سال آمارها کاهش پیدا نموده که می توان پیش بینی کرد اثربخشی واکسیناسیون رخ داده، لذا درخواست ما از معاونت بهداشت در اختیار قرار دادن تعداد لازم واکسن برای انجام واکسیناسیون است تا گروه سنی بالای 70 سال را دوز دوم تزریق کنیم و کسانی که به هر دلیلی جا مانده اند در اولویت قرار گیرند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان باید در دستور کار قرار گیرد چرا که کاراترین و مهمترین مسئله قلمداد می گردد.

وی ادامه داد: در روزهای 12 و 13 خرداد ماه بالاترین اندازه کاهش آمارها را از ابتدای فروردین داشتیم اما از هفته سوم خرداد فرایند کاهشی متوقف شده و در هفته چهارم 3.3 درصد در مراجعین سرپایی افزایش داشته ایم. با این حال مرگ و میر در هفته سوم و چهارم با کاهش روبرو بوده که یکی از دلایل مهم آن را می توان واکسیناسیون گروه های سنی بالای 70 سال اسم کرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده از واکسن های مختلف به ویژه در دوز دوم گفت: کوشش بر این است از یک پلتفرم ثابت واکسیناسیون انجام گردد و فعلا استراتژی وزارت بهداشت هم اینگونه است. اما در خصوص واکسن اسپوتنیک روسی دوز اول و دوم فرق دارد و هیچ واکسنی جایگزین دوز دوم نخواهد بود. در خصوص تزریق دوز دوم بعضی واکسن ها مطالعات نشان می دهد که فاصله دوز اول و دوم باید بیشتر باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1411

به "واکسیناسیون سالمندان فوتی ها را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون سالمندان فوتی ها را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید