واکسیناسیون زیر 18 سال با واکسن های خاص از هفته آینده آغاز می شود

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به گزارش خبرنگاران، بهرام عین اللهی گفت: از هفته آینده 17 ساله هایی که می خواهند کنکور دهند با واکسن های خاصی که آوردیم یعنی واکسن های زیر 18 سال، واکسینه می شوند؛ یعنی جوانانی که سال آخر دوره تحصیلی دبیرستان را طی می کنند.

واکسیناسیون زیر 18 سال با واکسن های خاص از هفته آینده آغاز می شود

وی گفت: به این ترتیب همه واکسینه می شوند تا برای برگزاری کنکور مسئله ای نداشته باشیم.

عین اللهی گفت: قدم اصلی برای کنترل این بیماری واکسیناسیون است و انشالله امیدواریم تا دهه فجر این بیماری را در کشور کنترل کنیم.

وزیر بهداشت گفت: هرکسی که بخواهد از کشور خارج شود باید حتما واکسن تزریق کرده باشد و این موضوع مشمول تمام سفرها است چون اکنون نگاه می کنند ببینند کشور مقابل چه چیزی می خواهد و برخی کشورها با تست منفی می پذیرند.

عین اللهی همچنین در مجلس شورای اسلامی گفت: هماهنگی خیلی خوبی بین کنندگان محترم کمیسیون بهداشت و درمان و وزارت بهداشت وجود دارد و در رابطه با برنامه های آینده وزارت بهداشت دوستان تذکراتی دادند و ما در رابطه با شرایط واکسیناسیون خوشبختانه توانستیم مقداری فراوان واکسن را با مساعدت ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور به کشور وارد کنیم.

وی افزود: امروز ما 38 میلیون دوز واکسن را تزریق کردیم و دیگر قرار است کارهایی که انجام دادیم را اعلام کنیم و وعده به مردم ندهیم. تا سرانجام تیر ماه فقط 5 میلیون دوز واکسن تزریق شده بود یعنی از مرداد و شهریور حدود 33 میلیون دوز واکسن تزریق کردیم و امیدواریم تا آخر شهریور به بالای 50 میلیون دوز برسیم و این خبر خوب برای مردم است.

او تاکید کرد: رتبه دوم مقدار واکسیناسیون در هفته را در دنیا به دست آوردیم و رتبه اول مربوط به آلمان است با تزریق 6 میلیون دوز واکسن در هفته و بعد ما هستیم با تزریق 5 میلیون دوز واکسن در هفته و این هفته هم امیدوار هستیم که رکورد آلمان را هم بزنیم.

منبع: ایسنا

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1496

به "واکسیناسیون زیر 18 سال با واکسن های خاص از هفته آینده آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون زیر 18 سال با واکسن های خاص از هفته آینده آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید