واردات کیت های تشخیص کرونا به صفر رسیده است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران (پانا) - رییس اداره نظارت بر مواد و تجهیزات آزمایشگاهی سازمان غذا و دارو گفت واردات کیت های تشخیص کرونا به صفر رسیده و در حال حاضر بیش از 5 شرکت در حوزه تولید کیت تشخیص مولکولی، 9 شرکت در حوزه تولید کیت رپید تست آنتی ژن و 10 شرکت در زمینه کیت استخراج RNA فعالیت می کنند.

واردات کیت های تشخیص کرونا به صفر رسیده است

به گزارش سازمان غذا و دارو، سپیده گلباز روز سه شنبه درباره تولید کیت های تشخیص کرونا در کشور اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان از ابتدای شیوع بیماری کرونا فعالیت های خود را در حوزه تولید کیت های تشخیص مولکولی آغاز کردند و خوشبختانه امروز کشور از واردات این کالای استراتژیک بی نیاز شده اند.

وی ادامه داد: تعدد مجوزهای صادر شده از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی، نه تنها نیاز کشور را به طور کامل تامین کرده، بلکه امکان صادرات آن نیز فراهم شده است.

رییس اداره نظارت بر مواد و تجهیزات آزمایشگاهی سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر کیت تشخیص آنتی بادی یا سرولوژی صادر می شود. بر اساس محاسبات اجرا شده، قیمت هر کیت سریع آنتی ژن 3 دلار است و طبق آمار وزارت بهداشت، روزانه بالغ بر 50 الی 70 هزار تست در کشور انجام می شود که هزینه ماهیانه کیت های تشخیصی، چهار تا شش میلیون یورو برآورد می شود.

گلباز اظهار کرد: در حوزه تست های رپید هیچ وارداتی نداشته ایم. با هماهنگی سازمان غذا و دارو و تلاش شبانه روزی و نیز همکاری با وزارت صمت، مواد اولیه به موقع تامین و در اختیار شرکت های تولیدی قرار گرفته و تولید آن در داخل کشور دنبال شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1308

به "واردات کیت های تشخیص کرونا به صفر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات کیت های تشخیص کرونا به صفر رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید