نماینده عراقی: آمریکا هزار تروریست را از سوریه به عراق منتقل نموده است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، نماینده کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از اقدام آمریکا در انتقال بیش از هزار عضو داعش از سوریه به عراق اطلاع داد و درباره پیامدهای این مسئله، هشدار داد.

نماینده عراقی: آمریکا هزار تروریست را از سوریه به عراق منتقل نموده است

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، کریم علیوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، گفت که آمریکا بیش از هزار تروریست را از سوریه به عراق انتقال داده است.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد که آمریکا با استفاده از برگه داعش و ناامن کردن شهرهای غربی عراق، به دنبال تحریک اوضاع داخلی در این کشور و بر هم زدن شرایط و معادلات موجود است.

این نماینده مجلس عراق گفت: آمریکا بیش از هزار تروریست را از سوریه به وسیله بعضی مناطق قابل نفوذ در مرزهای مشترک عراق و سوریه و با یاری پوشش هوایی ائتلاف، وارد عراق نموده است و بر اساس اطلاعات موجود، اغلب تروریست ها به منظور پنهان کردن هویتشان، به همراه خانواده های خود طی چند ماه اخیر وارد عراق شده اند.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق اضافه نمود که آمریکا کوشش دارد با انتقال سرنموده ها و افراد مسلح داعش به عمق خاک عراق، این گروه تروریستی را در سوریه که شدیدا تحت فشار قرار گرفته، نجات دهد و این امر بسیار خطرناک است و باید دولت عراق، فورا این مسئله را آنالیز کند.

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال 2014، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی پیروز شدند در سال 2017 تروریست ها را از کشورشان اخراج نمایند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در بعضی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در بعضی از مناطق این کشور از جمله الانبار و نینوی و دیالی انجام می دهند به ویژه که گزارش هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی ها در مرز مشترک عراق و سوریه و کوشش واشنگتن برای ایجاد تزلزل و ناامنی در عراق در راستای تحقق اهدافش در این کشور، در دست است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 481

به "نماینده عراقی: آمریکا هزار تروریست را از سوریه به عراق منتقل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: آمریکا هزار تروریست را از سوریه به عراق منتقل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید