نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای سانوفی

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، بر اساس نتایج به دست آمده از آزمایش فاز دو، واکسن انگلیسی-فرانسوی سانوفی باعث ایجاد یک پاسخ ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا می گردد.

نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای سانوفی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج آزمایشات اولیه روی واکسن آزمایشی شرکت فرانسوی سانوفی که برای ویروس کرونا توسعه یافته نشان می دهد، واکسن این شرکت اثربخشی قابل قبول دارد.

نتایج به دست آمده از آزمایش های بالینی ابتدایی و مرحله دوم آن حاکی از آنتی بادی های زیاد در خون داوطلبان است.

آزمایشات بالینی بر روی واکسن فراوری شده توسط سانوفی و گلاکسو اسمیت کلاین نشان می دهد که این واکسن در مراحل اولیه آزمایشات، محافظت خوبی ایجاد نموده و می توان مراحل بعدی آزمایش ها را اجرایی کرد.

در مرحله دوم اژمایش بالینی این واکسن 700 داوطلب در میانگین سنی 18 تا 95 سال شرکت نموده بودند که پس از دریافت هر دو دز واکسن میزان قابل توجهی از آنتی بادی ضد کرونا داشتند و دچار هیچ عارضه ای پس از دریافت واکسن نشدند.

واکسن سانوفی قرار است وارد مرحله سوم آزمایشات بالینی می گردد و روی بیش از 35 هزار نفر در هفت کشور دنیا تزریق گردد.

شرکت انگلیسی گلاکسو اسمیت کلاینو شرکت فرانسوی سانوفی در دی ماه پروژه فراوری این واکسن را به دلیل اثربخش نبودن واکسن بر روی افراد مسن به تاخیر انداختند.

دانشمندان ارزیابی می نمایند این واکسن در برابر کرونای آفریقایی که مقاوم ترین جهش ویروس کرونا به واکسن است نیز اثربخشی قابل قبول دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1359

به "نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای سانوفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه آزمایش ایمنی واکسن کرونای سانوفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید