موضع گیری سوریه نسبت به اتهام زنی آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ایرنا نوشت: سوریه اتهام های بی اساس آمریکا علیه ایران و ادعای حمایت تهران از القاعده را به شدت محکوم و حمایت خود را از ایران در رویاریی با هذیان گویی های آمریکا گفت.

موضع گیری سوریه نسبت به اتهام زنی آمریکا علیه ایران

یک مقام رسمی در وزارت امور خارجه سوریه پنجشنبه شب به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: جمهوری عربی سوریه اتهام های آمریکا علیه ایران و ادعای حمایت این کشور از گروه تروریستی القاعده را به شدت محکوم می کند و آن را در چارچوب تبلیغات جنون آمیز علیه ایران می داند.

این منبع افزود: آمریکا با این گونه افترا ها تنها خودش را فریب می دهد و این گونه ادعا ها چیزی جز تلاش مذبوحانه برای رفع اتهام از دولت آمریکا و نسبت دادن آن به دیگران نیست. زیرا جهانیان به خوبی می دانند که گروه القاعده و بسکمک از دیگر گروه های تروریستی دست پروره آمریکا و یکی از ابزار ها سیاسی این کشور برای ترساندن ملت ها و برهم زدن ثبات و امنیت دیگر کشور ها و به تسلیم واداشتن آن ها در برابر سلطه آمریکا هستند.

منبع مزبور خاطر نشان کرد: سوریه این اتهامات باطل و مطرح شده از سوی رژیم شکست خورده آمریکا را به شدت محکوم می کند، رژیمی که رفتاری مانند راهزن ها دارد.

این منبع تاکید کرد: سوریه همبستگی کامل خود را با جمهوری اسلامی ایران در قبال این یاوه گویی آمریکا، اعلام می کند و از تمامی کشور هایی که تحت فشار آمریکا قرار دارند، می خواهد برای مقابله با این گستاخی آمریکا، موضع هماهنگ اتخاذکنند، گستاخی که تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات در منطقه و جهان است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ایران هراسی و ادعا های واهی علیه کشورمان اخیرا مدعی شد: ایران به برنامه ریزی برای حملات 11 سپتامبر کمک کرده بود و جمهوری اسلامی ایران مقر جدید القاعده است.

پمپئو ادعا کرد: ابومحمد المصری عضو القاعده در آگوست گذشته در تهران کشته شد القاعده در 3 دهه اخیر با ایران رابطه داشته است و ایران به القاعده اجازه داد پول جمع آوری کند و با سران خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به ادعای بی اساس مایک پمپئو در مرتبط کردن ایران با القاعده تاکید کرد: هیچ کس فریب نمی خورد تمامی تروریست های حادثه 11 سپتامبر از کشور های محبوب مایک پمپئو درخاورمیانه بودند، هیچ کدام از ایران نبودند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1133

به "موضع گیری سوریه نسبت به اتهام زنی آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری سوریه نسبت به اتهام زنی آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید