موسوی: نشست کمیته قانون اساسی سوریه 8 آبان در ژنو برگزار می گردد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه 30 اکتبر برگزار خواهد شد.

موسوی: نشست کمیته قانون اساسی سوریه 8 آبان در ژنو برگزار می گردد

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مصاحبه خبرگزاری آناتولی درباره آخرین وضعیت کمیته قانون اساسی سوریه گفت: بر اساس اعلام گیر پترسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه اولین نشست کمیته قانون اساسی این کشور هشتم آبان ماه (30 اکتبر) در ژنو برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه ایران از تشکیل این کمیته حمایت می نماید، گفت: امیدواریم تحولات منطقه آثار سلبی روی این موضوع نگذارد و مقدمه ای برای اقدامات اساسی در روند سیاسی برای حل بحران سوریه باشد.

موسوی در پاسخ به این سوال که ایران چه نقشی در تحولات اخیر سوریه و ترکیه ایفا می نماید، توضیح داد: ایران، کشوری موثر در روند آستانه و ضامن آتش بس در سوریه بوده است و نقش مثبتی در کاهش تنش دارد. از دولت دوست و همسایه ترکیه خواستیم خویشتن داری کند و راهکار نظامی را در پیش نگیرد. ترکیه برای برطرف نگرانی های امنیتی خود، این اقدام را انجام داد و اظهار داشت موقت است اما ایران راهکار این مسائل را در اقدام نظامی نمی داند. راهکار را در گفت وگو، تفاهم و جستجو برای راه های مسالمت آمیز می دانیم و کوشیدیم اختلافات بین تمام طرف ها را برطرف کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها احترام گذاشت، گفت: ایران هر تلاشی را که تشخیص دهد برای برطرف کاهش تنش و نگرانی ترکیه، دولت سوریه و مردم مفید است انجام می دهد. می کوشیم دیدگاه ها را به هم نزدیک کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 191

به "موسوی: نشست کمیته قانون اساسی سوریه 8 آبان در ژنو برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: نشست کمیته قانون اساسی سوریه 8 آبان در ژنو برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید