مقدمه چینی ها برای نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات لیبی

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، منابع پشت پرده از مقدمه چینی ها برای نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات ریاست جمهوری لیبی پرده برداشتند.

مقدمه چینی ها برای نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات لیبی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تنها چند ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لیبی در اواخر 2021 مانده است. تعداد زیادی از شرق و غرب لیبی برای نامزدی در انتخابات آماده می شوند درحالی که هنوز شرایط امنیتی به سطح مطلوب نرسیده است.

از جمله مهم ترین کسانی که برای انتخابات آینده نامزد می گردد سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی است.

منابع مدعی شدند بعضی طرف ها و شخصیت ها برای ممانعت از نامزدی سیف الاسلام به دلیل ترس از محبوبیتی که بین مردم لیبی دارد، کوشش می نمایند.

در این راستا عثمان برکه، هماهنگ نماینده جبهه مردمی آزادی لیبی گفت: باید مقدمات مهمی در فرایند نامزدی سیف الاسلام طی گردد که اگر این مقدمات کامل گردد هیچ مانعی برای نامزدی وی وجود نخواهد داشت.

حسن المبروک، عضو شورای عالی قبایل لیبی گفت، هیچ مانع قانونی برای نامزدی سیف الاسلام وجود ندارد. مردم لیبی از نامزدی او به شدت استقبال می نمایند. او یکی از مهم ترین نامزدها در انتخابات آینده خواهد بود هرچند که سیف الاسلام تا به امروز تصمیم مشخصی نگرفته است.

المبروک گفت، فرصت های سیف الاسلام در انتخابات آینده بسیار زیاد است به ویژه اینکه مردم معتقدند وی شخصیت مهم برای مرحله آینده است.

طی دوره گذشته بارها گزارشاتی درباره کوشش برای ترور سیف الاسلام منتشر شد. مبروک گفت که معتقد است، شخصیت هایی که برای ترور دشمنان در انتخابات آینده کوشش می نمایند محبوبیتی در بین مردم ندارند. سیف الاسلام محبوبیت زیادی در داخل لیبی دارد و افرادی که در چنین کوشش هایی دست دارند از سوی حامیان نظام تحت پیگرد قرار می گیرد.

المبروک گفت: سیف الاسلام بیشترین شانس را برای پیروزی در انتخابات آینده دارد به ویژه اینکه تمایل و اراده مردمی برای پیروزی سیف الاسلام وجود دارد.

به گفته منابع لیبیایی سیف الاسلام دیدارهای زیادی با رهبران قبایل در لیبی داشته است. همچنین دیدارهایی میان رهبران جریان سیف الاسلام و بعضی طرف های لیبیایی دیگر برای توافق با حمایت از سیف الاسلام در انتخابات آینده برگزار می گردد.

بسیاری از طرف ها با نامزدی سیف الاسلام مخالفند. به ویژه اینکه شخصیت هایی از بنغازی و طرابلس برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کوشش می نمایند و هنوز به شکل رسمی اعلام نکرده اند.

پیشتر فتحی باشاغا، وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری که 24 دسامبر برگزار می گردد، اطلاع داد.

اواخر 2020 سیف الاسلام توانست بین دو خانواده در شهر سبها صلح برقرار کند.

فوریه میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه و آفریقا از مفتاح الورفلی و عمر ابواشریده، دو نماینده سیف الاسلام قذافی استقبال کرد.

بوگدانوف با این دو نماینده درباره اوضاع لیبی و انتخابات این کشور بحث و مصاحبه کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1314

به "مقدمه چینی ها برای نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدمه چینی ها برای نامزدی سیف الاسلام قذافی در انتخابات لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید