مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خلیج هادسون به طرز شگفت انگیزی وسیع است. این خلیج دورافتاده و بکر، از شمال تا جنوب حدود 1350 کیلومتر بوده و عرض آن نیز برابر 830 کیلومتر می­باشد، در نتیجه مساحت آن حدود 637000 کیلومتر مربع می­باشد. به عبارتی این خلیج می­تواند به راحتی مساحتی به اندازه کشور انگلیس را پوشش دهد و بازهم جای خالی در آن باقی بماند. میانگین عمق خلیج هادسون برابر 128 متر بوده و حداکثر عمق آن به 259 متر می­رسد. یعنی هم در خشکی و هم زیر آب گنج­های زیادی وجود دارند که می­توان به جستجوی آنها رفت. برای اینکه بتوانید از بازدید این خلیج زیبا در کانادا بیشترین لذت را ببرید، راهنمای بازدید زیر را مطالعه نمایید. در این راهنما، برترین موارد راجع به خلیج هادسون درج شده اند.

مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

با توجه به دشواری زیست در شرایط اقلیمی، حیات وحش در این ناحیه محدود است. پرنده­ های مهاجر و فُک به وفور در اینجا یافت می­شود و گاهی خرس­های قطبی نیز در جستجوی غذا به خلیج هادسون وارد می­شوند. در تابستان، مگس و پشه در خلیج هادسون فراوان است. گروه ­های ماهی بسیار زیادی در این خلیج وجود دارند که قابل صید نیستند. گاهی وال­های سفید بلوگا نیز در این ناحیه مشاهده می­شوند.

امتیاز تجارت خز تقریباً به طور انحصاری در دست تاجران انگلیسی بود و رقابت جدی در این زمینه صورت نمی­گرفت. خدود یک قرن بعد، در سال 1779 کمپانی شمال غرب بناگذاری شد. البته مشکلاتی وجود آمد اما این رقیب جدید در سال 1821 اجباراً با کمپانی خلیج هادسون ممزوج گردید. با این وجود، تغییر شرایط فنی، سیاسی و اجتماعی به این معنا بود که کمپانی قدرتمند دیگر نمی­تواند تسلط کامل خود را حفظ نماید. در نهایت کمپانی در سال 1870 ناچار شد تا زمین خود را به دولت کانادا بفروشد. دارایی­های دیگر، مانند کمپانی تجارت خز نیز طی دهه ­های اخیر از بین رفته اند.

منبع مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1530

به "مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید