مقاله: بابل دک (Bubble Deck) چیست و چه مزایای دارد؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، حمل به وسیله تریلر از کارخانه به محل اجرای پروژه صورت می گیرد. توجیه مالی حمل به دورترین نقاط کشور امری بدیهی است. در این روش تخلیه به وسیله تاور کرین و یا کامیون جرثقیل صورت می گیرد.

مقاله: بابل دک (Bubble Deck) چیست و چه مزایای دارد؟

شبکه ها و میلگرد های تقویتی در جای خود قرار گرفته و یکپارچه سازی می شود. با توجه به عدم احتیاج به مش بندی، این کار به آسانی و با سرعت بالا اجرا شده و از اتلاف میلگرد در پروژه جلوگیری می شود.

در پروژه های بزرگ که نقش مدیریت زمان دو چندان می شود؛ استفاده از پنل های نیمه پیش ساخته می تواند مهم ترین تصمیم یک مدیر پروژه باشد. با توجه به بتن زیر که در شرایط استاندارد کارخانه فراوری و ویبره شده است، احتیاجی به استفاده از میلگرد های تقویتی و حتی قالب بندی زیر نبوده و در زیر آن تنها جک و ساپورت قرار می گیرد. پس از جایگذاری، عملیات یکپارچه سازی صورت می گیرد.

در صورت جانمایی صحیح تجهیزات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی در نقشه ها، امکان قرار گیری آن به آسانی و به سرعت، پیش از بتن ریزی وجود دارد. بدیهی است در غیر این صورت این عملیات پس از بتن ریزی صورت می گیرد.

فراوری پنل ها در کارخانه همزمان با اجرای فنداسیون و ستون و دیوار برشی یا بادبند صورت می گیرد. اشکال مختلف سازه با کیفیت بالا در این روش با بتن زیر در کارخانه فراوری می شود. پس از بتن ریزی کف شبکه، بتن زیر، ویبره می شود. امکان جایگزاری تاسیسات مکانیکی و تجهیزات برقی در این مرحله وجود دارد.

منبع مقاله: بابل دک (Bubble Deck) چیست و چه مزایای دارد؟

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1524

به "مقاله: بابل دک (Bubble Deck) چیست و چه مزایای دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: بابل دک (Bubble Deck) چیست و چه مزایای دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید