معامله زمستانی پرسپولیس و تراکتور برای خرید مهاجم!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اگرچه مسابقات فوتبال در ایران همچنان با فشردگی خاصی پیگیری می شود، اما جابجایی زمستانی نیز چند روزی است که آغاز شده و البته هنوز باشگاه ها در مرحله بررسی اوضاع و تخمین انتقال ها هستند و هنوز گامی جدی برای جذب بازیکنان مورد نظر برنداشته اند.

معامله زمستانی پرسپولیس و تراکتور برای خرید مهاجم!

پرسپولیس به عنوان یکی از تیم هایی که در پنجره تابستانی، عملکرد قابل قبولی نداشت، با ضعف های جدی در فهرست خود دست به گریبان است و به همین علت سرمربی قرمز ها درخواست جذب بازیکن در چند پست را به باشگاه داده است؛ از جمله جذب مهاجم نوک که باتوجه به نمایش های ضعیف حامد پاکدل و پارگی رباط صلیبی عیسی آل کثیر، شرایط اضطراری را رقم زده است.

اگرچه خرید علی علیپور یک گام بلند برای تقویت تیم محسوب می شود و شاید حتی تضمین کننده خط حمله برای نیم فصل دوم هم باشد، اما یحیی گل محمدی با واقع نگری به شرایط باشگاه نگاه می کند و ناامید از جذب بازیکنان لژیونر تحت قرارداد باشگاه های خارجی، مهاجمان شاغل در لیگ ایران و همچنین مارکت خارجی را زیر نظر گرفته است.

شنیده ها حاکی از آن است که پیمان بابایی از جمله بازیکنانی است که موردنظر کادرفنی سرخپوشان قرار گرفته است. بابایی 27 ساله که در ماشین سازی عملکرد قابل قبولی داشت، سال پیش نیز مورد توجه پرسپولیس قرار داشت، اما قرارداد با تیم تحت مالکیت محمدرضا زنوزی باعث شد تا جدایی اش از ماشین سازی به مقصد مرکز در حد غیرممکن باشد. اما حالا اوضاع تغییر کرده است. محمدرضا زنوزی در آستانه واگذاری باشگاه به دولت قراردارد و به قدری مشکل و حواشی در اطراف او هست که مثل گذشته نسبت به انتقال بازیکن از تیمش به پرسپولیس حساسیتی نشان ندهد.

نکته مهم اینکه بابایی یک فصل و نیم دیگر با تراکتور قرارداد دارد و باشگاه پرسپولیس نیز مثل سایر خرید های خود نمی خواهد رقم رضایت نامه پرداخت کند؛ بنابراین قرمز ها ترجیح می دهند که با پیشنهاد معاوضه یک یا دو بازیکن به باشگاه تراکتور، این معامله را جوش بدهند.

شنیده ها حاکی از آن است که علیرضا ابراهیمی جدی ترین گزینه برای انجام این انتقال است. بازیکنی که در پرسپولیس فرصت بازی پیدا نکرده، اما حضور در تراکتور می تواند شرایطش را تغییر بدهد و از طرف دیگر نیاز سرخپوشان تبریزی را هم مرتفع کند.

نکته مهم اینکه اگر یحیی با جدایی رایگان رضا دهقانی در ابتدای فصل موافقت نمی کرد، او نیز می توانست یک ابزار قدرتمند برای برآورده کردن خواسته باشگاه تراکتور باشد.

نکته مهم اینکه البته پیمان بابایی اولویت اول یحیی نیست و شاید یک خرید موقت تا پایان فصل محسوب شود، اما به هر حال در حد مارکت فعلی لیگ برتر ایران، مهاجمی نسبتا خوب محسوب می شود؛ بازیکنی که با مهارت ویژه در پنالتی زنی، شمارگل های خود را در ماشین سازی و تراکتور افزایش داده است.

پرسپولیس می تواند از شرایط آشفته مدیریتی و مالکیتی تراکتور استفاده و ماهی خود را صید کند، اما برای اینکه تکلیف این انتقال روشن شود باید منتظر روز ها و شاید هفته های آینده ماند.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1697

به "معامله زمستانی پرسپولیس و تراکتور برای خرید مهاجم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معامله زمستانی پرسپولیس و تراکتور برای خرید مهاجم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید